“Sonuna kadar değerlerimize sahip çıkacağız”

Atatürk’ün Kastamonu’ya Gelişleri, Şapka ve Kıyafet İnkılâbı’nın 93. yıldönümü kutlamaları Arkeoloji Müzesi bahçesinde düzenlenen törenle sona erdi.

Atatürk’ün veda nutku ve Kastamonulular adına öğretmen Cemal Koral’ın konuşmasının okunduğu törende Belediye Başkanı Tahsin Babaş ve Vali Yaşar Karadeniz de birer konuşma yaptı.

Törene Vali Yaşar Karadeniz, AK Parti milletvekili Metin Çelik, CHP Milletvekili Hasan Baltacı, Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Garnizon Komutanı Alb.Gamze Aydoğdu ile kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Kastamonu çok anlamlı bir haftayı geride bıraktıklarını dile getiren Vali Yaşar Karadeniz, “Bizi millet yapan değerlerimiz var. Elbette sonuna kadar o değerlerimize sahip çıkacağız. Kastamonu sağlamış olduğu lojistik destekle tarihimizin seyrini değiştiren birkaç vilayetten birisidir. Bu nedenle Atatürk’ün Kastamonu’ya bakışı da her zaman farklı olmuştur” dedi.

Belediye Başkanı Tahsin Babaş ise “Geçmişimizi unutmamamız lazım, geleceğe de aktarmamız lazım. Gelişme ve büyük ülke olabilme, yeniliklere ayak uydurabilmekle mümkün olacaktır” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Mustafa Kemal Atatürk’ün Kastamonu Nutku, merhum öğretmen Cemal Koral’ın konuşması ve Atatürk’ün Cemal Koral’a cevabının okunmasının akabinde tören sona erdi.