"Sorun var algısına izin vermeyeceğiz"

Kastamonuspor Teknik Direktörü Ahmet Duman, kritik Niğde Belediyespor maçı öncesinde yaptığı değerlendirmede, “Takımımız içerisinde herhangi bir sorun yok. Gölcük karşısında kötü oynadık. Ama bu durum sorun var anlamı taşımaz” dedi.
Belediye Başkanı Tahsin Babaş, kulüp başkanı Mahir Altıkulaç’ın tesislere gelerek futbolcularla biraraya geldiğini ve bu durumun çok olumlu olduğunu söyleyen Ahmet Duman, “Bizlere güvendiklerini dile getirdiler. Bizlerde bu güveni boşa çıkarmayacağız. Belediye başkanımıza, kulüp başkanımıza ve yönetim kurulu üyelerimize çok teşekkür ediyorum. İyi günde de kötü günde de takımımızın her zaman yanındalar. Biz hedefimizden hiç bir şey kaybetmedik” diye konuştu.
Gölcük mağlubiyeti sonrasında, takım içerisinde sorun var şeklinde algı yaratılmaya çalışıldığını ve gerçeği yansıtmayan bu söylemlere izin vermeyeceklerini söyleyen Ahmet Duman, “Takım içinde hiç bir sorun yoktur. Olması için nedende yoktur. Gölcükspor’a kötü oynadığımız için kaybettik. Pozisyonlar bulduk değerlendiremedik. Rakibimiz ise yakaladığı pozisyonları tabelaya yansıttı ve kazandı. Ancak bu mağlubiyet sonrası sanki takım içinde bir sorun varmış algısı yaratılmaya çalışıldığını görüyorum. Hiç bir sorun yok. Her zaman bizlerin yanında olan ve desteğini esirgemeyen Belediye Başkanımız Ahmet Duman’a ve Kulüp Başkanımız Mahir Altıkulaç ile yönetim kurulu üyelerimize teşekkür ediyoru” ifadelerini kullandı.
Niğde Belediyespor maçına da değinen Ahmet Duman, bu karşılaşmaya özel kadroda bazı değişiklikler yapabileceğini söyledi ve “Gölcükspor’a mağlup olduğumuz için Niğde Belediyespor yeni grup lideri oldu. Niğde çok gol atan ve gol yiyen bir ekip. Şehir olarak da, takım olarak da şampiyonluk havasına girdiklerini biliyoruz. İki haftadır takip ediyoruz, gerçekten şehir olarak hep birlikte odaklanıp birleşmişler. Bizim için zor bir maç olacak ama sonuçta tecrübeli takımız. İyi motive ve konsantre olacağız. Her maça olduğu gibi bu maça da kazanmak için gidiyoruz. Sakinliğimizi muhafaza edip, hem iyi oynayarak hem de tecrübemizi konuşturarak maçı kazanmak istiyoruz. Son maçta ve daha önceki karşılaşmalarımızda gördüğümüz bazı sıkıntılarımızı Niğde Belediyespor karşısında yaşamamak için gerekeni yapacağız. Daha önce oynadığımız maçlarda bazı riskleri alıyorduk. Bu riskleri Niğde Belediyespor karşılaşmasında en aza çekeceğiz. Bu nedenle duruma göre kadromuzda 1 yada 2 değişik isim olabilir” dedi.