“Sorunları biliyoruz takipçisiyiz”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, her yıl geleneksel olarak düzenlenen Araç Kültür Sanat ve Yayla Festivali’ne katıldı ve sonrasında ilçe merkezinde esnafları ziyaret etti.

Gürmen Tekstil’in kapanmasıyla işsiz kalan tekstil işçileriyle görüşen ayrıca ormancılık faaliyetlerinden geçimini sürdürmeye çalışan Araçlılarla sohbet eden CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, Araçlıların doğalgaz talebini her platformda dile getireceğinin bilinmesini istedi.

Tekstil fabrikasının kapanmasıyla Araç’ın adeta belinin büküldüğüne dikkat çeken Hasan Baltacı, dikili satıştan mağdur olan kooperatif ve orman köylüsünün sorunlarını da yakından bildiklerini kaydetti.

İstanbul’a önemli bir bağlantı noktası olan Araç’ın doğalgazı hak ettiğini ve en kısa sürede bu beklentinin karşılanması için gayret edeceklerini belirten Hasan Baltacı, “Özellikle doğalgaz beklentisi içinde olan vatandaşlarımız, fabrikaları kapandığı için işsiz kalan tekstil işçilerimiz, yanlış politikalar sonucu mağdur edilen orman köylümüzün sorunlarına duyarsız kalmayacağız. Onların sesi olmak, sorunlarına çözüm aramak boynumuzun borcu olacak” diye konuştu.

Festival ve panayırların önemine dikkat çeken ayrıca Araç’ı daha sık ziyaret edeceklerini belirten CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı,“Her yıl geleneksel olarak düzenlenen, Araç ilçemizin kültürel dokusunu yansıtan en önemli tanıtım aracı olduğu gibi sosyal ve kültürel etkileşimin yanında bölgenin ekonomik kalkınmasına önemli etkisi olan Araç Kültür Sanat ve Yayla Festivali’nde hemşehrilerimizle kucaklaşmanın mutluluğunu yaşadık. Daha nicelerinde bir araya gelmeyi diliyorum. Kültürel mirasın oluşumun da önemli yeri olan bu festivallerin dışında da sık sık vatandaşlarımızla yan yana geleceğiz, sorunlarını dinleyip çözümü için gayret göstereceğiz” ifadelerini kullandı.