Sorunlu noktaya asansörlü üstgeçit

Sunta Köprülü Kavşağı’nın Özel İdare ile Karınca Blokları arasında kalan kısmına asansörlü üstgeçit yapılması için Kastamonu Belediyesi harekete geçti. Söz konusu bölgede bu eğitim döneminde açılan üç lisenin bulunması, öğrencilerle birlikte sayısı artan güzergah kullanıcısı yayaların sağlıklı ulaşımı açısından üstgeçit gerekliliğini mecburiyete dönüştürmüştü.

Yayaların karşıdan karşıya geçmelerinde yaşanan tehlikenin önüne geçebilmek için önce geçtiğimiz günlerde orta refüje tel çit çekilmişti. Ancak bu durum özellikle toplu taşımayı kullanmak isteyen öğrenciler ve yayalar için büyük zorluklar çıkardığından Belediye, güzergaha yeni bir üs geçit yapılması için düğmeye bastı.

Belediye Başkanı Tahsin Babaş, kısa süre içerisinde yapılacağını, proje çalışmalarının sürdüğünü söylediği üstgeçidin asansörlü olacağını da aktardı.

SALI PAZARI GEÇİŞİ İÇİN ANKET

Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Süt Fabrikası ile Salı Pazarı’nı birbirindenayıran süt kavşağındaki refüjün araç geçişine kapatılması sonrasında gelen tepkiler üzerine bölgede bir anket çalışması yapacaklarını aktardı.

Bir kesimin kapatılması bir kesimin de açılması yönünde fikir beyanlarında bulunduğunu aktaran Başkan Babaş, anket sonucuna göre bu alanda bir karara varacaklarını söyledi.