“Söylediği her şey yalan”

Araç Yeşilova’da kayınbiraderi tarafından bıçakla öldürülen kadın toprağa verildi. Ankara Adli Tıp Kurumu’ndan alınarak akşam saatlerinde ilçeye getirilen Pınar Çelik’in (38) cenazesi, ilçedeki Yeşilova köyüne ulaştırıldı.

Çelik’in cenazesi, köydeki Yeşilova Camisi’nde akşam saatlerinde kılınan cenaze namazının ardından köy mezarlığındaki aile kabristanına defnedildi.

Pınar Çelik’in babası Mehmet Çelik (58) gazetecilere yaptığı açıklamada, köylerinde ilk kez böyle bir şey olduğunu söyledi.

Kızının 10 yıl önce Gökcen ailesine gelin gittiğini belirten baba Mehmet Çelik, “Benim kızım 10 yıl önce bu aileye gelin gitti. 10 yıl önce Gencay Gökcen’in abisi, kendisini iple asarak intihar etti. 10 yıl sonra benim kızıma takıldı. Sabah saat 4’te namaza gitmiştim. Namazımızı kılıp dönerken evden çocuklar geldi ve dede, ‘annem kesilmiş’ dediler. Kızımı öldürmüş, tutup birde kapıyı kilitlemiş. Ben, kavga etmişler zannettim. Hastaneye gitmişler sandım. Gittim eve gördüm ki Gencay Gökcen eve girmiş, kızımı kesmiş, kendisini de odaya kilitlemiş, sabah saat 5.00’i geçerken jandarmaya teslim olmuş” dedi.

Kızının Gencay Gökcen’in dostu veya eşi olmadığını, herhangi bir şekilde dini nikahının da bulunmadığını söyleyen Çelik, “Benim kızım, bu adamın dostu veya eşi falan değildi. Gencay Gökcen denilen adam, 10 yıl önce abisi öldükten sonra benim kızıma göz koymuş. Benim kızımı öldürerek beni 4 öksüz çocukla bıraktı. Benim kızımın dostu falan değil, imam nikahlı eşi falan değil. İntikam peşindeydi, benim kızım yüz vermeyince öldürdü. 3 ay önce cezaevinden çıkmış, İzmit’ten de buraya gelip benim kızımı öldürüyor.” diye konuştu.

Bir oğlunun da suda boğularak öldüğünü ifade eden Çelik, iki çocuğundan kendisine emanet kalan 6 torununa bakacağını dile getirdi.

Pınar Çelik’in akrabası Mehmet Karakuş da Gencay Gökcen’in, sosyal medya üzerinden Pınar Çelik’in numarasına ulaşarak rahatsızlık verdiğini öne sürdü.

Gencay Gökcen’in bir gün önce köye geldiğini kaydeden Karakuş, “Gece eve gelip sıkıntı yapıyor, Pınar yüz vermeyince öldürüyor. Sonra jandarmayı arayıp ‘imam nikahlı eşimi öldürdüm’ diyor. Hiç alakası yok. Eşi falan değil.” ifadelerini kullandı.

Öldürülen kadının yeğeni Yunus İbrahim Çelik ise “Eve girmek istemiş, halam istemeyince saldırmış. Uzun süre odanın içinde boğuşma yaşanmış. Öldükten sonra nöbet tutar gibi sabaha kadar başında beklemiş.” dedi.  (İHA-AA)