“Söz verilip de yapılmayanların takipçisi olacağız”

Maşalacı’dan Uluay’a cevap geldi

MHP Kastamonu İl Başkanı Hacı İbrahim Maşalacı, Kastamonu’da iktidar partisi tarafından söz verilip de yapılmayan her türlü konunun takipçisi olacaklarını belirterek, bunların yapılması noktasında her platformda dile getireceklerini söyledi.

Maşalacı, AKP İl Başkanı Halil Uluay’ın yerel basında yer alan açıklamalarına atıfta bulunarak, “Kendisine, milletvekillerinin beceriksizliklerini ve partisinin ilimize verdiği önemi de daha iyi tahlil etmesi tavsiyesinde bulunuyorum” dedi.

MHP Kastamonu İl Başkanlığı olarak hayvan pazarı yolunu defalarca dile getirdiklerine dikkat çeken Maşalacı, “Dün yapılan İl Genel Meclisi toplantısında, grup başkanımızın da sorunu aktarmasıyla birlikte Sayın Valimiz Şehmus Günaydın, bahsi geçen yolun Nisan ayında bitirileceğinin sözünü vermiştir. Sayın Valimize ve partimizi en iyi şekilde temsil eden İl Genel Meclisi üyelerimize şahsım ve teşkilatım adına teşekkür ederim. Yine defaten dile getirmiş olduğumuz şehrimizin ve halkımızın menfaatleri doğrultusunda, MHP Kastamonu il Başkanlığı olarak, il merkezi ve ilçeler de söz verilip de yapılmayan ya da gördüğümüz eksikliklerin takipçisi olmaya devam edeceğiz” diye konuştu..

Maşalacı, şöyle devam etti:

“Ayrıca AKP İl Başkanı Sayın Halil Uluay, partisinin İl Genel Meclisi Grup Toplantısında Ağlı YBO’nun cezaevine dönüştürülmesinin geciktiği yönündeki eleştirimize, böylesine ciddi projelerin 3-5 ayda bitmeyeceğini, zaten projenin son aşamaya getirildiğini, en kısa zamanda da Ağlı’nın hizmetine gireceğini ifade etmiş, ancak yuvarlak ifadeler kullanarak net bir zaman vermemiştir. MHP’nin iktidarda olduğunu dönemi bildiğini, bizim de siyasi prim kazanmak maksadıyla böyle bir açıklama yaptığımızı ifade etmiştir. Sayın AKP İl Başkanı’nın bu ifadelerini talihsiz bir açıklama olarak değerlendiriyor. Kendisine hafızasını iyi yoklamasını ve partisini temsil eden milletvekillerinin beceriksizliğini ya da partisinin ilimize verdiği önemi iyi tahlil etmesini tavsiye ediyorum. Sayın İl Başkanı bilmelidir ki, 57. Hükümet dönemi 3 siyasi partinin ortaklığında kurulmuş, bakanlıklar da paylaşılmıştır. Öyle olduğu halde, özellikle MHP, kendisini düşen bakanlıklarında, hiç bir zaman bürokratik engele takılmamış ve üzerine düşen vazifeyi en iyi şekilde icra etmiştir. Daha önce yaptığımız açıklamalarımızda da ifade ettiğimiz gibi, biz Kastamonu sevdalısı siyasetçileriz. Bu bağlamda bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da ilimizin yararına olan hususları, söz verilip de yapılmayanları MHP olarak dile getirmeye devam edeceğiz.”