Sporcuların Ilgaz sevinci

Kastamonu'daki kayak sporcuları, Ilgaz Dağı'na yeterli kar yağmasının ardından bu sezon kardaki ilk antrenmanlarını gerçekleştirdi. ( AA - Anadolu Ajansı )

İlimizdeki kayak sporcuları Ilgaz Dağı’na yeterli kar yağmasının ardından bu sezon kardaki ilk antrenmanlarını gerçekleştirdi. Kış sporlarında Türkiye’deki önemli merkezlerden Ilgaz Dağı Kayak Merkezi, bu sezon kayak yapabilmek için gerekli kar miktarına aralık ayının sonunda ulaştı.

Kastamonu’daki kayak sporcuları, Ilgaz Dağı’na yeterli kar yağmasının ardından bu sezon kardaki ilk antrenmanlarını gerçekleştirdi. ( AA – Anadolu Ajansı )

Yeterli kar olmadığı için çalışmalarını uzun süredir tekerlekli kayak ve patenlerle devam ettiren sporcular, Ilgaz Dağı’na yeterli seviyede kar yağmasının ardından kar üzerinde ilk antrenmanlarını yaptı.
Türkiye Kayak Federasyonu Kayaklı Koşu Teknik Kurul Üyesi ve Kastamonu Kayak İl Temsilcisi Fırat Coşkun, bölgede kar kalınlığının 60 santimetreye yaklaştığını söyledi.
Sporcuların uzun süredir yağış beklediğini dile getiren Coşkun, “Her yıl aralık ayının başında Ilgaz Dağı’ndaki çalışmalarımıza başlardık. Bu sene yeterince yağmayan kar hem bizi hem sporcularımızı üzdü. Biz de asfalt üzerinde tekerlekli patenlerle kayak yaparak bu durumu telafi etmeye çalıştık.” dedi.
Coşkun, sporcuların keyfinin artık yerinde olduğunu belirterek, “Bölgeye yağan kar hem doğaseverleri hem turistleri hem de sporcularımızı sevindirdi. 40 sporcuyla yaptığımız sezonun ilk kar antrenmanı, oldukça eğlenceli ve keyifliydi. Karda antrenman yapmayı özlemişler. Umarız bundan sonra bölgemizden kar eksik olmaz.” ifadesini kullandı.
İLK YARIŞMA YAPILDI
Öte yandan 2019-2020 kayak il faaliyet programında yer alan Kulüpler ve Okul Spor Faaliyetleri Kayaklı Koşu Disiplini İl Birinciliği yarışmaları yapıldı. Yarışmalar Ilgaz Dağı Milli Parkı Kayak Merkezi’nde gerçekleştirildi. Kayaklı Koşu branşında 40 sporcunun katıldığı yarışmalar sonunda 25 sporcu ile katılım gösteren Vali Aydın Arslan Ortaokulu 14 madalya kazanarak birinci oldu. Alınan sonuçların ardından 14-16 Şubat tarihlerinde Erzurum’da düzenlenecek Okul Spor Faaliyetleri Kayaklı Koşu Türkiye Şampiyonası’na ilimizden 22 sporcu katılacak.