Suç duyurusunda bulundu; “Büyük bir kumpas var”

  • TBMM Adalet Komisyonu Başkanı AK Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü, kendisini destekleyen kalabalık bir grupla dün Adliye’ye giderek Şerife Bacı Öğretmenevi’nde yaşanan olaylarla ilgili olarak Yeni Akit gazetesi muhabirleri hakkında suç duyurusunda bulundu.
  • Köylü, “Olayı önce küçük bir olay olarak düşündüm ancak bu yayınları gördükten sonra büyük bir kumpas var dedim. Benim siyasi kariyerimi zedelemek için yapılan hatta benim ve il başkanını da buna dahil ederek AK Parti’ye zarar verme düşüncesiyle yapılan bir hareket olduğunu anladım” dedi.
  • AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü de, “Önceden kurgulanmış bir kumpas olduğu belli. Sayın milletvekilimiz hiçbir zaman kumar oynamamıştır. Bizler de kumarın ‘k’ sini bilmeyiz. Partiyi temsilimizden dolayı bizleri yıpratmaya çalışıyorlar” diye konuştu.

TBMM Adalet Komisyonu Başkanı AK Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü, dün Adliye’ye giderek Şerife Bacı Öğretmenevi’nde yaşanan olaylarla ilgili olarak Yeni Akit  gazetesi muhabirleri hakkında suç duyurusunda bulundu.

Kalabalık bir grupla Kastamonu Adliyesi’ne gelen Hakkı Köylü, ayrıca tazminat davası açacağını da belirtti.

Hakkı Köylü’ye destek vermek için AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü başta olmak üzere, Merkez İlçe, İl Kadın Kolları ve Gençlik Kolları başkanları, parti yöneticileri, belediye başkanları, İl Özel İdare Genel Sekreteri Zafer Karahasan, baro Başkanı Av. Özgün Demir ve bazı baro üyeleri, bazı STK başkanları ve büyük destek verdiği Kastamonu Belediyespor kadın hentbol takımı sporcuları, yöneticileri ve teknik heyeti de Kastamonu Adliyesi’ne geldi.

Hakkı Köylü burada yaptığı açıklamada olayla ilgili olarak şunları söyledi:

“Kendilerinin gazeteci olduğunu söyleyen bir kaç tane manyak her zaman bulunduğum, oturduğum özel bir odaya ellerinde kamera ve ses kayıt cihazlarıyla birlikte daldılar. ‘Sizi burada yakaladık, burada kumar oynuyorsunuz, kumar oynatıyorsunuz, ses alıyoruz, görüntü alıyoruz’ diye saldırıya başladılar. İçeriden arkadaşlarımız bunları dışarı çıkarmak istedi. Ben de siz zorlamayın kendileri çıksınlar dedim. Kendilerini bir kaç defa ikaz ettik. Çıkmadılar. Kendilerini yerlere attılar, sandalyelere tutundular. Çıkmamak için mücadele ettiler. Arkadaşlarımızda çıkarmak için uğraştılar ama başarılı olamadılar. Sonunda polisler geldi bunları dışarı attı.

Onun dışında çeşitli sosyal medyada bazı yayınlarda bulundular. Bunları ilk başta önemsemedim. Ama benim kumarcı olduğumu burada devamlı kumar oynadığımı hatta Kıbrıs’a gidip kumar oynadığım çok sayıda kumar borcum olduğu yönünde yayınlar yapmaya başladılar. Yani olayı önce küçük bir olay olarak düşündüm ancak bu yayınları düşündükten sonra büyük bir kumpas var dedim. Benim siyasi kariyerimi zedelemek için yapılan hatta benim ve il başkanını da buna dahil ederek AK Parti’ye zarar verme düşüncesiyle yapılan bir hareket olduğunu anladım. Elbette ki peşini bırakmamamız gerekirdi bundan dolayı yaptıkları olaylardan dolayı şikayet etmeyi düşündüm. Diğer arkadaşlarımız zaten şikayet ettiler. Ben de bugün buraya Cumhuriyet Savcımıza şikayet dilekçemizi vermek üzere geldim.

Şunu açıklıkla söyleyeyim bir taş attılar ama yanlış yere taş attılar. Yani yanlış insan seçtiler. Bütün Türkiye benim nasıl bir insan olduğumu bilir. Kumarla hiç alakam olmadığını bilir. Özellikle hiç Kıbrıs’a gitmemiş bir adam Kıbrıs’a gitmiş Kıbrıs’ta kumar oynamış dendiği andan itibaren zaten anlaşıyor ki tamamen bir kumpas peşindeler. Bunları tamamen tersine başlarına geçireceğim.”

Şüphelendiğiniz biri var mı sorusuna ise   Hakkı Köylü, “Var birileri ama onları netleştirdikten sonra gerektiği zaman size açıklama yapacağım. Onların hakkında da gerekli işlemleri yapacağız elbette. Ayrıca tazminat davası açacağız” dedi.

DOĞAN ÜNLÜ

AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü de olayın bir kumpas olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Sayın vekilimin ifade ettiği gibi, vekilimin her zaman kullandığı Öğretmenevi 2. katındaki özel odada bildiğimiz ve tanıdığımız insanlarla oturuyorduk. Az önce vekilimin de söylediği gibi kim olduğunu önceden bilmediğimiz 3 şahıs içeride sanki suç işleniyormuş gibi sert bir şekilde, izin almaksızın odaya girmeye çalıştılar. Kim olduklarını bilmediğimiz için oradaki arkadaşlarımız müdahale ettiler. Buna rağmen daha da zorlayarak arkadaşlarımızla arbede yaşamaya başladılar. O esnada sayın vekilimizden Allah razı olsun, son derece ılımlı davrandı. Olayı sakinleştirmeye çalışmasına, bizlerinde araya girerek onları uzaklaştırmaya çalışmamıza rağmen hiddetle ve kurgulanmış bir şekilde geldikleri odada amaçlarına ulaşmaya çalıştılar. O esnada polisler geldi ve polislerin gelmesiyle oradan uzaklaştılar. Oraya gelmeden önce kurgulanmış bir kumpas olduğu belli. Sayın milletvekilimiz hiçbir zaman kumar oynamamıştır. Bizlerde kumarın ‘k’ sini bilmeyiz. Bunu hem Kastamonu halkı hem de teşkilatımız bilir. Hakkımızda iftira, yalan, çirkin yakıştırma sözlerle partiyi temsiliyetimizden dolayı bizleri yıpratmaya çalışıyorlar. Peygamber efendimiz ‘İftira edenler, dünyada da cehennemdedir’ diyor.  Bizde biliyoruz ki onlar bize iftira attılar, kumar oynadığımızı veya oynandığını kanıtlayamıyorlarsa namerttirler, alçaktırlar. Kastamonu halkı bizi iyi bilir, vekilimizi bilir, Allah’a şükür bugüne kadar alnımıza leke sürdürmedik. Biz partimizin genel ilkeleri doğrultusunda hareket eden, davranışlarına özen gösteren parti mensuplarıyız. Bundan sonra da böyle devam edecektir. Bu kumpası kuranlara da, senaryoyu yazanlara da elbet yüce Rabbim ve yüce yargımız bir şekilde cevap verecektir. Burada bulunan ve bizi yalnız bırakmayan arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum.  Dün cenazemiz olduğu için sayın milletvekilimizin yaptığı basın toplantısına katılamadım. İstanbul’daydım. O gece itibariyle biz orada bulunan arkadaşlarımızla zaten suç duyurusunda bulunduk. Bu işin arkasını bırakmayacağız.Ayrıca tazminat davası da açacağız.”