"Süper Lig seviyesinde oynadık"

 

 

Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, karşılaşma sonrasında yaptığı açıklamada, “Süper Lig seviyesinde bir maç izleten takım oyuncularımızı ve teknik heyetimizi kutluyorum” dedi.

Kastamonuspor 1966’nın oynadığı futbolla herkesin büyük beğenisini kazandığını söyleyen Başkan Babaş, “Türk futbolunun devlerinden Galatasaray karşısında ortaya koyduğumuz mücadele ve sergilediğimiz üstün performans eminim ki tüm futbolseverler tarafından büyük beğeni toplamıştır. Takımımız hem Galatasaray karşısında hem de geçen hafta Karşıyaka maçında oynadığı futbolla kupaya kalmamızın tesadüfi bir başarı olmadığını da ispatlamış oldu. Bugün sahada üstün olan taraf kesinlikle Kastamonuspor’du. Yakaladığımız gol pozisyonlarını değerlendirebilseydik belki bugün çok farklı konuları konuşuyor olabilirdik” dedi.

Ülke futbolunun lokomotif takımlarından Galatasaray’ı Kastamonu’da ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduklarını da dile getiren Babaş, “Gönül isterdi ki onları Kastamonu’dan eli boş gönderelim. Talihsiz hakem kararları yüzünden bugün tarihi bir zaferi kaçırdık. Karşılaşmayı tarafsız bir gözle değerlendirmek gerekirse de gerçekten Süper Lig kalitesinde bir maç oldu. Gazi Stadyumu’nu dolduran binlerce taraftara Süper Lig seviyesinde bir maç izlettik” diye konuştu.