Süt bakracı hırsızı

  • Taşköprü Celep Köyü’nden süt bakracı ve elektrik direklerinden demir çubukları çalan şüpheli, Jandarma devriyesi tarafından yakalandı. Şüphelinin başka suçlardan da aramasının olduğu öğrenildi.

Kastamonu Merkez Jandarma Komutanlığı devriye ekibinin şüphe üzerine durdurduğu otomobilin sürücü A.T’nin kimlik kontrolünde, trafik güvenliğini tehlikeye sokmak, cebir, tehdit ve hile ile kişiyi hürriyetinden yoksun bırakmak suçlarından arandığı tespit edildi.

Cumhuriyet savcısının talimatıyla otomobilde yapılan aramalarda ise çalıntı olabileceği değerlendirilen, 2 adet 30 litrelik süt bakracı, elektrik direklerine ait demir çubuklar görüldü. Malzemelerle ilgili yapılan araştırmada ise Taşköprü Celep Köyü Camii önünde M.B ve M.K’nin bıraktığı 30 litrelik 2 süt bakracının çalınmış olduğu tespit edildi.

Yine Celep Köyü’nde EnerjiSA elektrik direği üzerindeki demir çubukların söküldüğü belirlendi. Süt bakraçları sahiplerine teslim edilirken, gözaltına alınan A.T ise tutuklanarak cezaevine gönderildi.