Suzan Öğretmeni kaybettik

Kastamonu saygın ve çok sevilen bir eğitimcisini kanser hastalığına kurban verdi. Kastamonu Kız Öğretmen Okulu 1972 dönemi mezunlarından, Gazipaşa İlkokulu’nun Emekli Sınıf ÖğretmeniSuzan Tozan, yakalandığı amansız hastalığa yenik düştü ve 65 yaşında aramızdan ayrıldı.

Atatürkçü Düşünce Derneği Kastamonu Şubesi eski Başkanı , Kastamonu Eğitim Fakültesi Emekli Öğretim Görevlisi İbrahim Tozan’ın eşi, Abdurrahmanpaşa Lisesi Matematik Öğretmeni Seçil Tozan’ın ve Sevcan Kalsın’ın anneleri, kentimizin tanınan kunduracı esnafı Baha Ereser’in de ablası olan Suzan Tozan, dün düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı.

İbrahim Tozan ve ailenin diğer bireyleri taziyeleri evlerinde,  cenaze namazının kılındığı Nasrullah Camii’nde ve defin işleminin gerçekleştiği Okmeydanı Mezarlığında kabul ettiler.

Cenaze törenine ailenin dost ve yakınlarının yanı sıra eğitim camiasından isimler ile siyasiler ve STK temsilcileri katıldı.

Vefatı büyük üzüntüye yol açan Suzan Öğretmenimize rahmet, ailesine, tüm öğrencileri ve sevenleri ile eğitim camiasına başsağlığı diliyoruz.