Tabelalara standart geliyor

Belediye Başkanı Tahsin Babaş, kent merkezindeki işyerlerinin tabelalarına belli bir standart getireceklerini ve bu konudaki yönetmeliğin hazır olduğunu söyledi.

Tarihi dokuya uygun tabelalar yaptıracaklarını ifade eden Başkan Babaş, “Tabelalarla ilgili yönetmelik yaptık. Nasrullah Meydanı’ndan başlayarak işyeri tabelaları belli bir standarta kavuşacak. Hazırlıklarımızı yaptık. Projeleri biz hazırlayacağız. Firma gelecek ve yapacak” dedi.

Nasrullah Meydanı’ndaki çalışmalar hakkında da açıklamalarda bulunan Tahsin Babaş, “Bu süreçte bazı zorluklarla karşılaşıyoruz. Ama mecburen bazı düzenlemeleri yapmak zorundayız. Ekiplerimiz şu anda gece çalışıyor. Belki rahatsız olanlar olacaktır. Ancak kısa süreli fedakarlıklar yapmalıyız. Bunları yapmak zorundayız. Yaşanabilir bir Kastamonu’yu oluşturmak istiyoruz. Münire Medresesi’nin yan tarafını yayalaştırıyoruz. Hanımeli Çarşısı yapacağız. Ticaret ve Sanayi Odası’nın önündeki dükkanlarla ilgili çalışacağız. Oradaki dükkan sahiplerine de çağrıda bulunuyoruz. Kısa sürede dükkanları boşaltın. Çünkü orayı alalı iki yıl gibi bir süre oldu. Burada artık yeni projeyi uygulayacağız. Yine Banka Sokak’ta çalışmalar yapacağız. Kasaplar Hali önündeki yolu da yayalaştıracağız. İkinci kısım projemizde ise Nasrullah Meydanı’ndaki dükkanlarla ilgili mahkeme kararını bekliyoruz” diye konuştu.