"Takımımız izleyenlere keyif veriyor"

Babaş, kupadaki mücadeleden memnun

Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Türkiye Kupası E Grubu’ndaki ilk karşılaşmada Karşıyaka karşısında güzel bir futbol ortaya koyan Kastamonuspor 1966’lı futbolcuları tebrik etti.

Skor olarak mağlup gelseler de, izleyicilere güzel bir futbol mücadelesi sunduklarına inandıklarını söyleyen Belediye Başkanı Babaş, kupanın ikinci maçında Galatasaray’a karşı da yine güzel bir mücadelenin gerçekleşeceğine yürekten inandığını dile getirdi.

Kastamonuspor 1966’nın gruplara kalarak Kastamonu futbol tarihine geçtiğini hatırlatan Başkan Babaş, “Ziraat Türkiye Kupası’nda gruplara kalma başarısı gösteren takımımız, ilk mücadelesinden mağlup ayrılmasına rağmen sergilediği futbol ile bizlerin beğenisini kazanmıştır. Karşıyaka karşısında gönlümüzden geçen galip ayrılmaktı fakat, şansız bir şekilde kalemizde gördüğümüz 2 gol ile maçı kaybettik. Bulduğumuz 1 golde ise takımımızın profesyonelce organize olduğunu gördük. Maç boyunca Kastamonuspor 1966 güzel futbolunu sahaya yansıttı. İzleyenlere keyif veren bir mücadele sergiledik. Ben her bir oyuncu, teknik heyet ve emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Grup mücadelelerinin devamında karşılaşacağımız rakipler karşısında takımımızın daha üstün performanslarla galibiyet alacağını düşünüyorum” dedi.

Türk futbolunun üç büyüklerinden birisi olan Galatasaray maçı hakkında da değerlendirmelerde bulunan Belediye Başkanı Tahsin Babaş, “Kastamonuspor 1966, Galatasaray’ı ağırlayacak olması herkesi heyecanlandırıyor. Sabırsızlıkla beklenen mücadelede temsilcimize başarılar diliyorum. İnanmanın zaferini Süper Lig ekibi Kasımpaşa’yı mağlup ederek gördük. Galatasaray karşısında da daha iyi performans sergileyerek galip ayrılmamız mümkündür. Umuyorum ki Kastamonuspor 1966 bizleri onurlandıracak performans ve sonuç ile Galatasaray’ı ağırlayacaktır” diye konuştu.