TAM NOT

Berlin ITB fuarında 5 gün boyunca Türk mutfağını temsil eden ilimiz gösterdiği övgüye değer emek sonucunda hep bakanlığın hem de ziyaretçilerin gönlüne taht kurarak ülkemize dönüyor.

Fuar boyunca 20 çeşidin üzerinde yöresel lezzetimizi turizm profesyonelleri ve ziyaretçiler ile buluşturan ilimiz standı, bakanlık yetkililerinden tam not aldı.

 

Berlin ITB fuarında 5 gün boyunca Türk mutfağını temsil eden ilimiz gösterdiği övgüye değer emek sonucunda hep bakanlığın hem de ziyaretçilerin gönlüne taht kurarak ülkemize dönüyor.

İlk 3 günü sadece turizm profesyonellerine ayrılan fuarın hafta sonu halka açılması ile standımızda tam bir izdiham yaşandı, yemeklerin servise sunulması ile stant önünde uzun kuyruklar oluştu.

Hafta sonu pişirilen Eğşili pilav ziyaretçilerin gözbebeği olurken, diğer bir ilgi çeken yemeğimiz ise patates salatası oldu.

Fuar boyunca 30 çeşidin üzerinde yöresel lezzetimizi turizm profesyonelleri ve ziyaretçiler ile buluşturan ilimiz standı, bakanlık yetkililerinden tam puan aldı.

Berlin ITB fuarında ekibimizin başkanlığını yapan Vali Yardımcısı Ünal Kılıçarslan, Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdür Yardımcısı Cengiz Aydin ile yaptığı görüşmeyi aktararak “Değerli bakanlık yetkilisi Aydin, bakanlığın ilimize tam puan verdiğini açıkladı” dedi.

Aydın’in standımızla ilgili değerlendirmelerini dile getiren Vali Yardımcısı Kılıçarslan, “Genel Müdür Yardımcısı Aydin geçen yılla kıyaslanmayacak ölçüde Kastamonu standının yerli ve yabancı konuklar tarafından teveccüh gördüğünü kaydetti. Fuarda Kastamonu isminin herkes tarafından konuşulduğunu ifade eden Aydil, bunu bizzat kendisinin de müşahede ettiğini, bundan sonraki fuarlarda ilimizin mutlaka yer bulması gerektiğinin altını çizdi ve 5-7 Nisan tarihlerinde yapılacak olan Azerbaycan Turizm Fuarı’na ilimizin kesinlikle katılması gerektiğini, bunun için kendisinin de elinden geleni yapacağını söyledi. 2018 Türk Dünyası Kültür Başkenti Kastamonu’nun Azerbaycan’da bu ekip tarafından çok güzel temsil edileceğini belirtti” açıklamasında bulundu.

Ekip üyelerine gösterdiği büyük emekten dolayı teşekkür eden Kılıçaraslan, “Her arkadaşımız üstüne düşen görevi fazlasıyla gösterdi ve ülkemizi layıkıyla temsil etti” dedi.

Berlin ITB fuarında ülkemizi temsil eden 9 kişilik ekibimiz bu gece Ankara Esenboğa Havalimanı’na inmiş olacak.