TAMGA Kastamonu görevde

Ülkemizde, ulusal ve uluslararası  arama-kurtarma faaliyetlerde bulunmak üzere yaklaşık altı ay önce kurulan TAMGA Uluslararası Arama Kurtarma Derneği’nin Kastamonu İl Amirliği,Şükrü Yücebıyık başkanlığında oluşturuldu.

Derneğin birim yöneticileri de önceki hafta yapılan toplantıda belli oldu.

Tamamen kendi isteği doğrultusunda dayanışma ve yardımlaşma amacıyla bireysel çıkarlarını gözetmeksizin, hiçbir maddi beklentisi olmadan sadece Türk dünyasına ve topluma faydalı olma arzusuyla kurulan dernek; hava, deniz ve kara koşullarında meydana gelen kaybolma, kaza olaylarında, deprem, sel gibi doğal afetlerde ve büyük kazalarda görev yapacak.

İlimizdeki yapılanma çalışmalarını yürüten Kastamonu TAMGA İl Amirliği, üniversiteli öğrenciler arasındaki teşkilatlanmalarını da sürdürüyor. Bayrak ve rozetini Altay Dağları, Börü ve Tamgalar’dan alan derneğin ilimizdeki yöneticileri şöyle belirlendi:

“İl Amiri, Şükrü Yücebıyık, yardımcıları Yusuf Ekşioğlu, Günal Genç, Ali Aydemir, Genel Sekreter Akif  Tutoğlu, Köpekle Arama Kurtarma Emrecan Sarıcıoğlu, Hava Arama Kurtarma Oğuzhan Kırıştı, Dağ Arama Kurtarma M.Emin Tuncay ve Reyhan Alemdar, Ulaştırma Rıza Ünsür ve Yılmaz Bekiroğlu, Lojistik Hüseyin Kapulu ve Eyüp Şahbazoğlu, Kurumsal İletişim İzzet Sarı, İdari İşler Nurhan Yazan ve Hüseyin Aldı, Hukuk Birimi Av. Recep Bacıroğlu, Av Aybike Yazan, Eğitim Birimi A.Zafer Ağdangil, Üniversite Birimi Yusuf Çimen ve Yr.Doç.Tolga Eski, Mali İşler Hicran Sıvacı Uzun, Sosyal Medya Samet Yıldız, Basın  Yayın Murat Köse.”