“Taner, takıma büyük katkı sağlayacaktır”

Kastamonuspor 1966 kulüp başkanı Mahir Altıkulaç, Taner Yalçın transferi sonrasında yaptığı açıklamada, “Taner Yalçın’ın takımımıza çok olumlu katkısı olacaktır. Şampiyonluğa giden yolumuzda bize büyük katkı sağlayacaktır” dedi.

Transfer dönemini değerlendiren Başkan Altıkulaç, “Uzun araştırmalar sonucunda transferlerimizi gerçekleştirdik. Teknik direktör Ahmet Duman, yöneticilerimiz Metehan Babaş ve Özhan Arslan’ın da gayretleriyle iyi bir çalışma yaptık. Kaleci konusunda bir araştırmamız sürüyor. Hasan’ın performansından memnunuz. Eğer uygun şartlar olursa bir kaleciyi de kadromuza katmak istiyoruz.

İkinci yarıda tüm takımların daha da kuvvetlendiğini biliyoruz. Herkes elinden geleni yapacaktır. Biz de bu doğrultuda eksiklerimizi tamamladık” diye konuştu.

Dardanel ve Galatasaray maçları hakkında da konuşan Altıkulaç, “Çanakkale Dardanel maçının ardından Galatasaray maçımız var. Her iki karşılaşmada da çok iyi performans ortaya koyacağımıza inanıyorum. Özellikle de Galatasaray maçında ben yenen hakkımızı geri alacağımızı düşünüyorum. Allah’ın adaletine inanıyorum. Bizim hedefimiz ligde şampiyonluk yaşamak. Ama Ziraat Türkiye Kupası’nda yaşadığımız heyecan da bizi mutlu ediyor. Yedek kadromuz bile herkesin beğenisini kazanıyor. Tüm futbolcularımızın bizim gözümüzde ayrı bir değeri var. Hepsine güvenimiz sonsuz. Ahmet Duman hocamız sayesinde tüm futbolcularımıza güven geldi. Her biri görev verildiğinde elinden gelenin en iyisini yapacaklarını gösterdi” dedi.

Taraftarın desteği arttıkça başarıların da artarak süreceğini söyleyen Başkan Mahir Altıkulaç, “Yöneticilerim adına, futbolcularımız ve teknik heyetimiz adına bizlere destek veren herkese teşekkür ediyorum. En büyük desteği Belediye Başkanımız Tahsin Babaş’tan alıyoruz. Kendisi bize her zaman güç veriyor. Birlikte hareket etmemiz sayesinde tüm Türkiye’de Kastamonu’nun adını duyuruyoruz” dedi.