Tan’ın otel projesi hazır

Martta temel atmayı planlıyor

Tacettin Tan: “Modern mimarisi, görsel tasarımı ile Kastamonu’ya yakışır bir projeyi hayata geçirme düşüncesindeyim. Kimseden para istemiyorum, arsa talep etmiyorum. Beni yanlarına çağırsınlar yeter diyorum. Bir takım sorunlar var. Bu sorunları aşabilirsek Mart ayında temeli atmayı, 2 sene içerisinde ise açılışı gerçekleştirmeyi hedefliyorum”

Kastamonulu işadamı Tacettin Tan, Kuzeykent Çevre Yolu Kavşağı’nda bulunan arazi üzerine yapmak istediği otel için her şeyin hazır olduğunu söyledi.

Bu konuda destek beklediğini belirten Tan, şunları söyledi:

“Yaklaşık 3 yıldan beri üzerinde çalışmış olduğum otel projemi hayata geçirmek istiyorum. Modern mimarisi, görsel tasarımı ile Kastamonu’ya yakışır bir projeyi hayata geçirme düşüncesindeyim. Kimseden para istemiyorum, arsa talep etmiyorum. Beni yanlarına çağırsınlar yeter diyorum. 53 oda, 106 yatak kapasiteli olarak projesi tamamlanan otel yaklaşık 7 milyon TL’ye mal olacak. Bu yatırımı tamamen kendi öz kaynaklarımı kullanarak hayata geçirmeyi hedefliyorum. Bir takım sorunlar var. Bu sorunları aşabilirsek Mart ayında temeli atmayı, 2 sene içerisinde ise açılışı gerçekleştirmeyi hedefliyorum.”
“İDEALİMİ GERÇEKLEŞTİRECEĞİM”
Projenin hayata geçirilmesi için siyasilerden destek beklediğini dile getiren Tan: “Konu ile ilgili ilk olarak Belediye Başkanımız Tahsin Babaş ile görüştüm. Belediye Başkanımız otel projeme büyük destek verdi. Belediyeyi ilgilendiren konularda yardımcı olacağını kaydetti. Bu konuda belediye başkanımıza şükranlarımı sunuyorum. Ancak sadece belediye başkanımızın tek başına verdiği destek ile olmuyor. Siyasilerimizin, sivil toplum kuruluşlarımızın ve diğer kesimlerin de desteğinin olması gerekiyor. Önce kendi insanımıza sahip çıkalım. Dışarıdan gelecek yatırımcılar bugün Kastamonu’da olurlar, yarın ise nerede olacakları bilinmez. Ama ben hep buradayım. İnşallah idealimi gerçekleştireceğim” diye konuştu.

MUHAMMED KÖMEÇOĞLU (İHA)