Tapu Kadastro 173 yaşında

Tapu ve Kadastro’nun 173. Kuruluş yıldönümü dolayısıyla dün Bölge Müdürü Yücel Serdar tarafından Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na sosyal mesafe kuralları çerçevesinde çelenk sunuldu.

Tapu Kadastro Kastamonu Bölge Müdürü Yücel Serdar, “173 yıllık köklü bir kuruluş olan, geleneklerine bağlı olduğu kadar yenilikçi yapısıyla da dikkatleri üzerine çekebilen Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, değişen ve sürekli gelişen teknolojik yeniliklere, anında adapte olabilen personel yapısıyla, her türlü alanda, tüm devlet kurumlarının ve vatandaşlarımızın ihtiyaç duyduğu mülkiyet bilgilerini, muhafaza etmeyi, güncellemeyi ve hizmete sunmayı kendisine misyon edinmiştir” dedi.

Tapu ve Kadastro’nun en büyük gücünün sahip olduğu bilgi, birikim ve tecrübesi ile çalışanlarının oluşturduğu insan kaynağı olduğunu da söyleyen Serdar, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Hep beraber 173. Kuruluş Yıldönümünü kutladığımız bugün, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’ nce yürütülen faaliyetlerin başında “Entegrasyon” çalışmaları yer almaktadır.

Entegrasyon faaliyeti ile; Taşınmaza ilişkin mülkiyet bilgilerinin, kara kaplı defterlerden elektronik ortama taşınması, taşınan bilgilere veri özelliği kazandırılması, verilerin, sicil ve elektronik ortam uyumunun sağlanması, uyumu sağlanan tüm verilerin, gerek Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü birimlerinin ve gerekse de tüm kamu kurum ve kuruluşları ile vatandaşların hizmetine sunulması hedeflenmektedir.

Bu hedef, stratejik temelli oluşturulmuş olup, sunulan hizmetin kalitesinin arttırılması amacını taşımaktadır. Kaliteli bir hizmet sunma, vatandaş – devlet ilişkilerini farklı bir boyuta taşımakta, kamu kaynaklarının etkin kullanımının sağlanması yanında, devlete olan güven ve sadakati de arttırmaktadır. Bu güven ve sadakat ortamını sağlamak devletlerin asıl varoluş amacıdır. Bu duygu ve düşünceler ile Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü bünyesinde hizmet eden ve hizmet alan tüm çalışanlarımıza ve vatandaşlarımıza şükranlarımı sunar, ülkemizi ve tüm dünyayı saran Covid-19 salgını sebebiyle, Millet olarak yaşadığımız bu zor günlerin biran önce geride kalmasını ve bir sonraki 174.yıl kuruluş yıldönümünü, yine hep beraber ve coşkuyla kutlamayı dilerim.”