“Tarihi ihtişama hayran kaldım”

  • Kastamonu’nun tarihi ihtişamının kendisinde büyük bir hayranlık uyandırdığını söyleyen Vali Avni Çakır, “Kastamonu’yu daha da ileriye taşımak için var gücümüzle çalışacağız” dedi.

İlimizin yeni valisi Avni Çakır, Kastamonu’nun tarihi ihtişamının kendisinde büyük bir hayranlık uyandırdığını söyledi.

Vali Avni Çakır, önceki gün TV366’dan İrfan Salcı, Nasrullah Gazetesi’nden Erkan Yılmaz ve gazetemizden Erhan Veren’i makamında kabul etti. Yaklaşık yarım saat süren ziyarette Kastamonu ve tarihi üzerine sohbet gerçekleşti.

Kastamonu’nun tarihi ihtişamının kendisinde ayrı bir hayranlık uyandırdığının altını çizen Vali Avni Çakır, “İçinde bulunduğumuz Valilik binası gerçekten de etkileyici. Kastamonu’da kuruluşu 100 yılın üzerinde olan kurumlar var. Tarihi bir kentte bulunuyoruz. Osmanlı’nın da sancak beyliğini yapmış bir şehirdeyiz. İlimizi daha yaşanılabilir bir marka şehir yapma yolunda Sayın Milletvekillerimiz başta olmak üzere kaymakamlarımız, belediyeler, adli kuruluşlar, üniversite, meslek odaları, sivil toplum kuruluşları, kanaat önderleri, muhtarlarımız ve basın ve medya kuruluşları ile sürekli beraber çalışarak Kastamonu’muzu 2023 Türkiye’sine hep birlikte hazırlayacağız” şeklinde konuştu.

Vali Avni Çakır, “Eğitimden sağlığa; güvenlikten ulaşıma; altyapıdan tarıma, ekonomik büyümeye; gençlere yönelik hizmetler, spordan turizme; sosyal yardım ve hizmetten çevrenin korunması ve sürdürülebilir kalkınmaya kadar tüm alanlarda Kastamonu ilinin daha ileriye taşınması için var gücümüzle çalışacağız” dedi.

Ziyaretin devamında İrfan Salcı TV 366, Erkan Yılmaz Nasrullah Gazetesi ve Erhan Veren ise Kastamonu Gazetesi ile ilgili Vali Avni Çakır’ı bilgilendirdi. İrfan Salcı, ziyaret sonunda Vali Avni Çakır’a günün anısına bir hediye takdim etti.  (HABER MERKEZİ)