Taş Mektep’le Tema arasında oyuncak protokolü

Kastamonu Taş Mektep Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile sözleşme imzalayan Özel Kastamonu Tema Koleji kendi bünyesindeki anaokulu öğrencilerinin oyuncaklarını üretecek.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Tema Koleji Lise Müdürü Berrin Özmat kolejdeki Anadolu ve Fen Lisesi öğrencilerinin yine kendi bünyelerindeki anaokulu öğrencileri için oyuncak üreteceklerini bildirdi.

Özmat “2023 Eğitim vizyonu çerçevesinde resmi ve özel okulların etkileşimini artırmak için başlattığımız bu projeyle Kastamonu TaşMektep Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Özel Kastamonu Tema Koleji Anadolu ve Fen Lisesi öğrencileri birlikte ahşap atölyelerine girerek Tema Koleji bünyesindeki anaokulu öğrencilerinin oyuncaklarını üretecekler”dedi .

Tasarım-Üretim süreciyle başlayan bu ortak çalışmanın bundan sonra sosyal faaliyetlerle de devam edeceğini belirten Özmat “ Üretmeden sadece tüketerek varolunamayacağını, akademik bilgiyi gündelik hayatta kullanabilme becerileri kazandırarak fikir üretmek ürün üretmek konusunda gençlerimizi teşvik ediyoruz.  Bu süreçte desteğini esirgemeyen Kastamonu Taş Mektep MTAL müdürü Veli Kanko  ve projeleri hayata geçirebilmemiz için bizleri destekleyen kurucu müdürümüz Malik Erdoğan’a teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Projeye Tema koleji rehber öğretmeni Melek Çelik Aktaş da eşlik etti.

 

VURAL AKKİRPİ