Taşköprü şehidini kalbine gömdü

• Taşköprülü terör şehidi Mustafa Kaya, dün düzenlenen cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlandı.
• Cenaze törenine katılan Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, terörü en ağır dille kınadığını belirterek, “Ülkemizin birlik ve bütünlüğünü bozmaya yönelik saldırıya maruz kaldık. Hepimiz şunu biliyoruz ki buna kimsenin gücü yetmeyecek. Birlik ve beraberliğimiz daim olacak. Ülkemizin birliğini, bütünlüğünü bozmaya asla güçleri yetmeyecek” dedi.

İstanbul Ortaköy’deki Reina gece kulübünde meydana gelen terör saldırısında yaşamını yitiren 31 yaşındaki Mustafa Kaya, memleketi Taşköprü’de dün düzenlenen cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlandı.
Yaşamını sürdürdüğü İstanbul’da özel bir gümrük firmasında çalışan ve iki arkadaşıyla birlikte yeni yılı kutlamak için gittiği Reina’da terör saldırıda vücuduna isabet eden 8 kurşun sonucu can veren Mustafa Kaya’nın Taşköprü’deki Taş Camisi’ndeki cenaze törenine Kaya’nın ailesi ve yakınlarının yanı sıra Kastamonu Valisi Mesut Yıldırım, AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın, Taşköprü Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel, Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, Kastamonu Emniyet Müdürü Metin Turgay Karabulak, AK Parti İl Başkanı Av. Halil Uluay ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan ve beraberindekiler, Mustafa Kaya’nın güçlükle ayakta duran babası Mehmet Kaya’ya ve diğer yakınlarına başsağlığı diledi.
Törende konuşan Bakan Yardımcısı Ceylan, terörü en ağır dille kınadığını belirterek, “Ülkemizin birlik ve bütünlüğünü bozmaya yönelik saldırıya maruz kaldık. Hepimiz şunu biliyoruz ki buna kimsenin gücü yetmeyecek. Birlik ve beraberliğimiz daim olacak. Ülkemizin birliğini, bütünlüğünü bozmaya asla güçleri yetmeyecek. Kardeşimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ailesine, yakınlarına ve ilçe halkına ise başsağlığı diliyorum.” dedi.
Kaya’nın cenazesi Taş Camisi’nde İl Müftüsü Osman Aydın’ın kıldırdığı cenaze namazının ardından Kurbantepe Mezarlığı’nda gözyaşları arasında defnedildi.
Saldırıda arkadaşlarından biri de can veren Kaya’nın bekar olduğu öğrenildi.
MEHMET TUĞCU