Taşköprüspor zirvenin hakimi

Taşköprüspor

GMG Kastamonu 1.Amatör Küme Futbol Ligi’nde 5.hafta heyecanı hafta sonunda yaşandı. 5 karşılaşmada, toplam 28 kez top ağlarla buluştu.
Lider Taşköprüspor, kendi saha ve seyircisi önünde Yurdum Gençlikspor’u konuk etti ve sahadan 4-0 galip ayrıldı. Taşköprüspor’un gollerini Emrah Cofa, Hakan Serçe, Selehattin Turşucu ile Tahir Horoz kaydetti. Bu galibiyetle 5’de 5 yapan ve puanını 15’e yükselten Taşköprüspor, en yakın rakibi Yolspor’un iki puan önünde liderlik koltuğunda oturuyor. Yurdum Gençlikspor ise 6 puanda kaldı.
Lider Taşköprüspor’un en yakın takipçisi konumundaki Kastamonu Yolspor ise adeta gol olup yağdı. Kastamonu Hasan Doğan Spor Tesisleri B Sahası’nda ligin son sırasındaki Devrekani Belediyesi Esnafspor ile karşılaşan Kastamonu Yolspor, karşılaşmadan 11-1 gibi farklı bir skorla galip ayrılarak zirveyi takibini sürdürdü. Yolspor bu galibiyetle puanını 13 yaparken, Devrekani Belediyesi Esnafspor ise yine puanla tanışamadı.
5.haftanın bir diğer dikkat çeken karşılaşması Emin Baydil Tesisleri’nde oynandı. İlk iki sıradaki Taşköprüspor ve Yolspor’un en yakın takipçisi konumundaki Kastamonu Ormanspor, Seydilerspor ile karşılaştı. Kastamonu Ormanspor, Ahmet Kıyga, Yiğitcan Buturoğlu ve Burak Sürgit’in golleriyle karşılaşmadan 3-0 galip ayrılan taraf oldu. Kastamonu Ormanspor, bu galibiyetle puanını 12 yaparken, Seydilerspor ise 5.hafta geride kalırken puanla tanışamayan bir başka takım oldu.
5.haftada iki sahil ekibi karşı karşıya geldi. Cide Belediyespor ile Çatalzeytinspor takımları, Cide İlçe Sahası’nda puan mücadelesi verdi. Konuk ekip Çatalzeytinspor, 21.dakikada Ramazan Kızılabdullah’ın golüyle maçta 1-0 öne geçti. İlk devrede başka gol olmayınca konuk ekip soyunma odasına 1-0 önde girdi. İkinci 45 dakikada baskılarını artıran ev sahibi Cide Belediyespor, 52.dakikada Onur Kaplan ile maçta eşitliği sağladı. Maçta başka gol olmayınca her iki takım da birer puana razı oldu.
GMG 1.Amatör Küme Futbol Ligi’nin 5.haftasında bir diğer heyecana Bozkurt ilçesi ev sahipliği yaptı. Bozkurt İlçe Sahası’nda oynanan karşılaşmada Bozkurt Belediyespor ile Tosyaspor takımları karşı karşıya geldi. Tosya Belediyespor, çekişmeli geçen karşılaşmayı 4-3 kazanmayı bildi ve puanını 10’a yükseltti. Bozkurt Belediyespor ise 4 puanda kaldı.
GMG 1.Amatör Küme Futbol Ligi’nde 6.hafta karşılaşmaları önümüzdeki hafta sonunda oynanacak. 6.haftada ligin belki de kaderini etkileyecek karşılaşmalar oynanacak. Lig ikincisi Kastamonu Yolspor ile Taşköprüspor Hasan Doğan Spor Tesisleri B Sahası’nda karşı karşıya gelecek. Lig üçüncüsü Kastamonu Ormanspor ile lig dördüncüsü Tosyaspor ise Tosya İzzet Aksalur Stadı’nda puan mücadelesi verecek.