TBMM Adalet Komisyonu’nun yeni başkanı HAKKI KÖYLÜ

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yeni dönemde ihtisas komisyonlarının başkanları belli oldu. Daha önce Adalet Komisyonu Başkanvekili olarak görev yapan AK Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü, yeni dönemde Adalet Komisyonu Başkanı oldu.

Hakkı Köylü’nün başkanlığında oluşacak olan Adalet Komisyonu’nun ilk görevi ise OHAL sonrası dönem için hazırlanan yasa teklifi olacak. Komisyon teklifi görüştükten sonra yasalaşması için Genel Kurul’a gönderecek. Meclis’in, OHAL sonrası için hazırlanan teklifini yasalaştırdıktan sonra 1 Ekim Pazartesi gününe kadar tatile girmesi bekleniyor.

TBMM’deki diğer ihtisas komisyonlarının başkanları ise şöyle olacak:

Anayasa Komisyonu Başkanı Bekir Bozdağ, Milli Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Numan Kurtulmuş, Milli Savunma Komisyonu Başkanı İsmet Yılmaz, Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı Jülide Sarıeroğlu, İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu, Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu Başkanı Selami Altınok, Sanayi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Mustafa Elitaş, Bayındırlık İmar Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanı Tahir Akyürek, Dilekçe Komisyonu Başkanı Belma Satır, KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş, Sağlık Aile Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Şenel Yediyıldız, Tarım Komisyonu Başkanı Yunus Kılıç.

AB Uyum Komisyonu Başkanı Mehmet Kasım Gülpınar, Dışişleri Komisyonu Başkanı Volkan Bozkır, Çevre Komisyonu Başkanı Muhammet Balta, Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Süreyya Sadi Bilgiç, İçişleri Komisyonu Başkanı Celalettin Güvenç ise görevlerine devam edecek.”