Teknik Direktör Ahmet Yıldırım: “Rehavete kapılacak bir takımımız yok”

  • KSK 1966 Teknik Direktörü Ahmet Yıldırım, “Seri galibiyetler sürerken rehavete kapılacak bir takımımız yok. Hepsi bilinçliler ve genç olmalarına rağmen tecrübeliler. Kazanmanın verdiği o morali korumak için aralarında konuşuyorlar ve dikkat ediyorlar. Böyle bir ortamda rehavet söz konusu olmuyor. Lig sonuna kadar her maçımız final. Lig sonunda eğer şampiyonsak, o zaman sevincimizi, rehavetimizi göstermemiz gerekiyor” dedi.

Kastamonuspor 1966 Teknik Direktörü Ahmet Yıldırım, geride kalan Ergene Velimeşe maçını ve Pazar günü konuk edecekleri Utaş Uşakspor’u değerlendirdi.

Önlerinde zorlu bir periyodun olduğunu ifade eden Ahmet Yıldırım, “Yoğun bir tempo maç oynadıktan sonra Ergene Velimeşespor’a konuk olduk. Bu maçtan da çok şükür galip gelerek önümüzde ki Uşakspor maçına hazırlanmaya başladık. Zorlu bir periyot ama biz bu zorlu periyotta galibiyet alışkanlığı kazanan bir takımız ve hedefimiz yani çıtamız bu durumda yükseldi. Hedefi ve çıtayı kaldırabilecek oyuncularımız var” dedi.

Uşak’ın kendileri gibi son haftalarda kazanan bir ekip olduğuna dikkat çeken Ahmet Yıldırım, “Genç, iyi mücadele eden bir takımla karşı karşıya geleceğiz. Artık böyle rakiplere alıştığımızı düşünüyorum. Ne kadar rakiplerimiz alt sırada görünse de, tempo olarak sahada çok çok daha iyilerdi. Bunlardan bir tanesi de en son oynadığımız Velimeşe idi. Onu da kazanarak geçmeyi bildik ve kazanmaya da devam etmek istiyoruz” diye konuştu.

Takımın genel durumu ve psikolojinin çok iyi durumda olduğunu da söyleyen Yıldırım, “Seri galibiyetler sürerken rehavete kapılacak bir takımımız yok. Hepsi bilinçliler ve genç olmalarına rağmen tecrübeliler. Kazanmanın verdiği o morali korumak için aralarında konuşuyorlar ve dikkat ediyorlar. Böyle bir ortamda rehavet söz konusu olmuyor. Daha zorlu maçlar oynayacağımız için buna göre çalışmalarımızı ve birliğimizi daha üst seviyeye çıkartmaya çalışıyoruz. Kendimizi takımsal ve bireysel anlamda geliştirmeye devam ediyoruz. Bunun için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hem mental olarak, hem de pratik olarak dikkat ediyoruz. Her hangi bir sıkıntı yaşayacağımızı düşünmüyorum. Kendimizi rehavete sokalım düşüncesi, bizim olduğumuz yerde asla olmaz. Lig sonuna kadar her maçımız final. Lig sonunda eğer şampiyonsak, o zaman sevincimizi, rehavetimizi göstermemiz gerekiyor” dedi.

Taraftarı da artık yanlarında görmek istediklerini belirten Yıldırım, şöyle konuştu:

“Bu hafta maçımız 1 Lira olarak ayarlandı. Baktığımız zaman Velimeşespor maçına Trakya ve İstanbul’dan gelen bir sürü taraftarımız oldu. Beni üzen burada ki taraftarın tabiri caizse bize inançları yok gibi geliyor bana. Gelenlerden Allah razı olsun azda olsa gelenler var. Geçen seneye göre çok farklı. Biz başarılı bir takımız ve tribünleri dolu bir şekilde yanımızda görmek istiyoruz. Bizim hedefimiz başta Play-Off’u zorlamak ama taraftar olursa ve büyük desteği alırsak sözümüzü verebiliriz.

Bir şey söylemek istiyorum. Önceki sezon Play-Off Sarıyer maçında tesislerden Gazi Stadyumuna giderken bir tane kişi bize el sallamadı. Yolda alkış yapmadı. Kazanma havasına sokacak bir gelişme olmadı. Bu takım bu şehrin takımı. Üzücü bir olay. Stadyumun dolu olması ve taraftarın desteği takımı motive ediyor ve odaklanmasını sağlıyor. Bizlere inanmaları için galibiyet ve çıkışımız sürüyor. Bundan sonra inşallah her maçımız dolu geçer.”