TEMAYÜL GÜNÜ

Aday adayı sayısı 10’a yükseldi; sayının bugün öğlene

kadar yapılacak başvurularda artma olasılığı var.

AK Parti’de İl kongresi öncesi il başkan adayını belirleme sürecinin temayül aşaması bugün gerçekleşiyor.Teşkilatlanma Genel Başkan Yardımcısı Hacı Turan, partisinin milletvekilleri, Kastamonu il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri, belediye başkanları, yerel meclis ve danışma kurulu üyeleri ile görüşecek.

Turan, gerçekleştireceği görüşmeler sonrasında, hazırlayacağı raporla aday adayları arasından üç ya da dört ismi Genel Merkez’e sunacak. Turan’ın elemesinden geçecek bu isimler daha sonra belirlenecek bir tarihte Ankara’da mülakata alınacak ve kongreye tek aday olarak girecek isim belirlenecek.

Dün itibariyle başvuruda bulunan 10 isim soyadı sırasına göre şöyle: İşadamı Hakan Aydoğan, sendikacı Ufuk Ayvacı, işadamı Cevdet Çelik, Mali Müşavir Serdar Kulaksızoğlu, SMMMO Başkanı Yaşar Özdemir, Av. Tamer Tafracı, işadamı Tacettin Tan, işadamı Doğan Ünlü,  Av. Devlethan Yazımcı, Av. Tuncay Yılmaz.

Aday adayı sayısının bugün öğlene kadar yapılacak başvurularla artabileceği belirtilirken, siyasi kulislerde eski Milletvekili Mustafa Gökhan Gülşen, İGM Üyesi Mehmet Ataş ve Belediye Başkan Yardımcısı Eşref Can da aday adayı olma ihtimali bulunan isimler olarak telaffuz ediliyor.