Tepki istifaları

Yeniden aday gösterilmeyen Seydiler Belediye Başkanı Mehmet Şahin ve Ağlı Belediye Başkan aday adayı Mesut Mangaloğlu AK Parti’den istifa etti.

Mesut Mangaloğlu, istifası sonrası geçiş yaptığı İYİ Parti tarafından Ağlı’da belediye başkan adayı gösterildi.

 

Yeniden aday gösterilmeyen Seydiler Belediye Başkanı Mehmet Şahin ve Ağlı Belediye Başkan aday adayı Mesut Mangaloğlu AK Parti’den istifa etti.

MEHMET ŞAHİN

Seydiler’de 3 dönemdir AK Parti’den belediye başkanlığı görevini yürüten Mehmet Şahin, yeniden aday gösterilmeyince partiden istifa ettiğini açıkladı. Aday adayları arasında yapılan anket ve temayül yoklamasında kendisinin birinci çıktığını söyleyen Mehmet Şahin, AK Parti İl Başkanlığı’na gönderdiği istifa dilekçesinde şu ifadelere yer verdi:

“Aday gösterilmeyişimin nedeni olarak 2004 yılından beri halkımızın büyük teveccüh ve desteği ile üç dönemdir AK Parti bünyesinde yürütmüş olduğum Seydiler Belediye Başkanlığı icraatımın partimin teşkilatı tarafından başarısız olduğum yönünde değerlendirildiğini addetmekteyim. Halka hizmet hakka hizmet anlayışı ile çıktığımız bu yolda beraber yürüyemeyeceğimize olan inancınızın kalmaması nedeniyle 14 Ocak 2019 tarihi itibariyle üyesi bulunduğum Adalet ve Kalkınma Partisi’nden üzülerek istifa ediyorum.”

MESUT MANGALOĞLU

Ağlı’da AK Parti’den belediye başkan aday adaylığı başvurusu yapan Mesut Mangaloğlu, aday gösterilmeyince partiden istifa etti ve İYİ Parti’ye geçtiğini açıkladı.

İYİ Parti İl Başkanı Özcan Büyükşen ve yönetimi de dün Ağlı’ya giderek partilerine katılım sağlayan Mesut Mangaloğlu’na parti rozetini taktı. Mesut Mangaloğlu’nun, yerel seçimlerde Ağlı’dan Belediye Başkan adayı olacağı belirtildi.