Terziler Odası’nda Karaalioğlu dönemi

*Başkanlık için üç aday yarıştı

Kastamonu Terziler Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nın olağan genel kurulu dün yapıldı. Mevcut başkan Şerafettin Dilekçi’nin aday olmadığı genel kurulda 3 adayın listeleri yarıştı. Gerçekleştirilen seçimlerde 134 oy alan Necdet Karaalioğlu,  Terziler Odası’nın yeni başkanı oldu.

 

Kastamonu Terziler Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nın olağan genel kurulu dün yapıldı. Mevcut başkan Şerafettin Dilekçi’nin aday olmadığı genel kurulda Ebru Turhal, Tuncay Özdemir ve Necdet Karaalioğlu’nun listeleri yarıştı.  Gerçekleştirilen seçimlerde 134 oy alan Necdet Karaalioğlu, Terziler Odası’nın yeni başkanı oldu. Ebru Turhal 128, Tuncay Özdemir ise 99 oy aldı.

Kuyudibi Şölen Düğün Salonu’nda yapılan genel kurulda, divan başkanlığını Ali Ufuk Dravor, Başkan Yardımcılığını Ömer Faruk Livan, Kâtip Üyeliklerini de İrfan Cingöz, Melahat Çetinyalçın ve Hayrettin Işık yaptı.

437 üyeli Terziler Odası’nın seçiminde adaylar Ebru Turhal, Tuncay Özdemir ve Necdet Karaalioğlu konuşma yaptı.

Ebru Turhal listesinde yönetim kurulu asil üyeliğinde Mahmut İslamoğlu, Seher Gür, Hakan Demir,

Fatma Güler, Bedriye Baydı ve Gülami Çınar. Denetim kurulu asil üyeliğinde, Ahmet Soydan, Ömer Faruk Sönmez ve İhsan Sert.

Necdet Karaalioğlu listesinde yönetim kurulu asil üyeliğinde Nurittin Küçükbaltacı, Sinan Koral, Satı Mehmet Şenol, Alpaslan Tunceli, Okan Kasap ve Mahir Balaban. Denetim kurulu asil üyeliğinde, Eşref Karaalioğlu, Hakan Saka ve Feride Oral.

Tuncay Özdemir listesinde yönetim kurulu asil üyeliğinde Alettin Dincer, Mehmet Cabbar, Murat Aydın, Şakir Kaba, Mehmet Öz ve Vahdettin Börekçi. Denetim kurulu asil üyeliğinde, Erdoğan Kapıcı, Hamdi Karayüzlü ve Yasemin Doğan yer aldı.

Genel kurulda üyelere veda eden Şerafettin Dilekçi, “Her şeyin başı olduğu gibi sonu da var. Bugün sizlerin huzurunda bugüne kadar yapmış olduğum görevde son noktayı koymak istedik. Bugüne kadar bilerek, bilmeyerek üzdüğüm insanlardan helallik istiyorum. Ben sizlere hakkımı helal ediyorum” diyerek vedalaştı, akabinde kendisine hizmetlerinden dolayı plaket takdim edildi.

 

NECDET KARAALİOĞLU

Genel kurulda ilk olarak söz alan Necdet Karaalioğlu, “Uzun süredir odamızın kurullarında yönetici olarak görev yapmaktayım. Sizlerin oluru ve destekleriyle takdir ederseniz, yönetimle birlikte bu görevi en iyi şekilde yapacağımı ifade etmekteyim. Pandemi sürecinde esnafımızın etkilendiğini ve tüm sorunlarını bilmekteyiz. Bağlı olduğumuz KESOB ile birlikte bunların üstesinden gelip, inşallah daha güzel günlere ticaret ve sağlık anlamında ulaşacağız. İl ve ilçe belediyelerle kurduğumuz diyalogları geliştirerek, özellikle pazarcı esnafımıza çağa uygun imkânlar sağlamanın mücadelesini vereceğim. Perakende sektöründe ticari faaliyet gösteren tüm üyelerimizin görüşlerine açık olacağımı, istişare ile en doğru kararları alıp, uygulanmasını sağlayacağımı taaddüt ederim. Eğitimlere, fuarlara ulaşılmasını sağlayacağım” dedi.

EBRU TURHAL

Adaylardan Ebru Turhal ise, “Ben ve ekip arkadaşlarım üyesi olduğumuz Terziler Odası yönetimine talip olduk. Tek amacımız ‘hizmet vermek’ adına çıkmış olduğumuz bu yolda; siz değerli üyelerimize yeni projelerimizi anlatmak isterim. İlk önceliğimiz yönetime geldiğimiz takdirde; her konuda şeffaf olup birlik ve beraberliğimizin sağlanması için çok yönlü etkinlikler hazırlayacağız. Sizin de bildiğiniz üzere odamız bünyesinde çok değişik meslek dallarımız bulunmaktadır. Sektörün büyüklüğü sebebiyle projelere ağırlık vereceğiz. Üyelerimize satış ve pazarlama konusunda eğitimler verip uluslararası düzeyde satış politikaları izleyeceğiz. Devletin dönem dönem çıkartacağı teşviklerde oda üyelerimizin azami bir şekilde daha fazla faydalanmasını sağlayacağız. Bunu da Kastamonu Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne (KESOB) bağlı İş Geliştirme Merkezi (İŞGEM), Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) başta olmak üzere benzeri finans kurumlarının desteğiyle iyi diyaloglar sayesinde başaracağız. Odamıza kayıtlı tüm esnaf arkadaşlarımızı ayrım gözetmeden ihtiyaçlarını karşılamayı taahhüt etmekteyiz. Buna istinaden; odamızın bünyesinde bir yatırım fonu oluşturup acil ihtiyaç halinde üyelerimizin hizmetinde kullanacağız. Günümüzde esnaf odaları dediğimizde aslında ahilik teşkilatı da aklımıza geliyor. O gelenekten hala da faydalanıyoruz. Geçmişini bilmeyen geleceğe yön veremez düsturundan yola çıkarak biz ecdadımızın geleneği olan ahilik ahlakını kendimize rehber edinerek siz oda üyelerimize hizmet edeceğiz. Ben bölmeye değil, birleştirmeye geleceğim. Birlik, beraberlik ve kaynaşmayı sağlamak, en iyi hizmeti vermek için biz ekibimizle hazırız. Genel kurulumuz odamıza, üyelerimize, ilimize hayırlı olmasını diliyorum. Ne Mutlu Türküm Diyene!” ifadelerini kullandı.

TUNCAY ÖZDEMİR

Genel kurulda son sözü alan Tuncay Özdemir ise, “Yaklaşık bir aydır sizleri ziyaret ettik. Ziyaretlerimizde gördük ki, odalarımızın ne işe yaradığına dair sorular oluşmuştur. Seçimden seçime değil, görevde verilirse her an sahada olacağımızı ilan etmek istiyorum. Sorunları bilerek, sahada olarak, yapılması gereken ne varsa çok ivedi bir şekilde esnafımıza faydalı olmak için her türlü adımları attık, atacağız. Bugün 4 yıllık yönetim sizlerin oylarıyla belirlenecek” diyerek diğer adaylara başarılar diledi.

 

CM