Tevatür Sanat Tiyatrosu ilk oyununu sahneledi

Tiyatro sevgisiyle bir araya gelmiş, gönüllülük ilkesiyle hareket eden genç isimler tarafından kurulan Tevatür Sanat Tiyatrosu, ilk oyununu sahneye koydu.

Mustafa Leblebici yönetmenliğinde hazırladıkları, Ahmet Başımoğlu’na  ait iki perdelik “Yarası Olana” isimli komediyi 5 Haziran’da Halk Eğitim Merkezi salonunda sahneye koyan grup, bu ilk sınavından başarıyla geçerken büyük beğeni topladı.

Tevatür Sanat Tiyatrosu, “Yarası Olan” oyununu Halk Eğitim Merkezinde yarın saat 20.00’de bir kez daha sahneleyecek.

İlk gösteriminde yoğun ilgi gören oyun, grup tarafından ilçelerimizde de sahneye konulacak.

Yeni katılımcılara da kapıları açık olan Tevatür Sanat Tiyatrosu ekibine katılıp, sahne önü ve arkasında görev almak isteyen gönüllülerin “tevatursanattiyatrosu” isimli Instagram adresinden irtibata geçmesinin yeterli olacağı belirtildi.

Eylül döneminde tiyatro eğitimleri ve yeni oyun çalışmalarına başlayacak olan topluluğun gösterimde olan “Yarası Olana ”isimli oyununun konusu özetle şöyle:

“Olaylar akıl hastanesinde geçmektedir. İlk perdede sekreter Yeşim ve hastane görevlisi Fahrettin dedesi Nurettin’in ruhunu çağırırlar, onlar dedeyi  beklerken Başhekim Nurettin gelir ve sahnede komik anlar yaşanır. Daha sonra zırdeli edebiyat müfettişi sahneye girer, onu da sağlık bakanlığından gönderilen müfettiş zannedip rüşvet teklif ederler.  Sonra gerçek müfettiş sahneye girer ama onu kimse ciddiye almaz. İkinci perdeyse Nurettin ve kaynana arasındaki çekişmeyle başlar ve zırdeli Recep’in de girmesiyle olaylar daha da komik bir hal alır. Daha sonra kaynana ve Recep sahneden çıkar ve  Serpil sevgilisi Keramettin’i babası Nurettin’le tanışmaya getirir.”

Kastamonu’nun yerel tiyatro ekibi olarak yola çıkan ve ülke genelinde oyunlar oynama hedefinde olan Tevatür Sanat Tiyatrosu’na başarılar diliyoruz.

Seda Nur KURT