Tıbbiye binaları yükleniciye teslim

Kastamonu Üniversitesi tarafından Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesine devredilen ve sağlık kampüs alanına dönüştürülecek tıp fakültesi binalarının proje ihalesini kazanan yüklenici firmaya yer teslimi yapıldı.

Kastamonu İl Sağlık Müdür V. Dr. Yüksel Kutlu Başkanlığında,Kastamonu Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Güler, Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Zafer Ergül, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkan V. Dr. Mustafa Uyanık, Destek Hizmetleri Başkan V. İsmail Hakkı Demir, Hastane Müdürü Halim Şekerlioğlu İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği ve Sağlık Müdürlüğü teknik heyetlerinin katıldığı toplantıda ayrıntılar görüşülerek, proje ihalesini kazanan yüklenici firmaya yer teslimi yapıldı.

İl Sağlık Müdürlüğü’ndeki proje tadilatı toplantısında, Eğitim ve Araştırma Hastanesi ek hizmet binası olarak hizmet verecek binalarda hastanedeki klinik servisler, poliklinikler, radyoloji, laboratuvar, yoğun bakım üniteleri,öğretim görevlisi birimlerinin yerlerinin belirlenmesi konusunda görüşler dile getirildi.

İl Sağlık Müdür V. Dr. Yüksel Kutlu, konuyla ilgili şunları söyledi:

“15 bin metrekarelik alanda hizmet verecek sağlık kampüs alanının ilk adımlarını bismillah diyerek bu toplantıyla atmış bulunuyoruz. Yüklenici firmaya binamızı teslim ettik. Sağlık hizmetlerini uzun vadede etkin bir şekilde milletimize sunmak adına yeni planlamalar içindeyiz.

Tıp Fakültesi Dekanlığımız, Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliğimiz ile birlikte yapacağımız çalışmaları istişare ediyoruz. Bu yapılan uyumlu istişareler, çalışmalarımıza güç katıyor. Kovid-19 pandemisi kapsamında sağlık çalışanlarımız da tüm enerjilerini sahada canla başla çalışarak gösteriyorlar. Devletine milletine bağlı, sağlığına dikkat eden güzel yürekli, halkımızdan sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyarak sağlık çalışanlarımıza destek olmalarını da ayrıca istiyoruz.”