Tıbbiye imecesi

Hükümetten altyapı yatırım bütçelerini başarıyla almayı sürdüren Kastamonu Üniversitesi’ne hayırsever katkısı da sürüyor, yapımı sürmekte olan tıp fakültesi laboratuvarlarından ikisinin donanımını hemşerimiz Yavuz Ballık üstlendi.

İsimleri laboratuvarlara verilecek hayırseverlerin de destekleriyle morfoloji binasında yer alacak “76” laboratuvarın kısa sürede tamamlanması ve hizmete sokulması hedefleniyor. 

Ballık başta olmak üzere hemşerilerimizin tıp fakültesine destek amaçlı toplantılar yaptıkları ve vatandaş desteğini üst noktaya çıkarmak için emek verdikleri öğrenildi.

 

Kastamonu Üniversitesi son birkaç yıllık dilimde hükümetten aldığı ek yatırım bütçeleri ile “tıp fakültesi, teknokent, spor mekanları ve sosyal alanlar” başta olmak üzere altyapı alanında önemli mesafe kat etmeyi başardı. Kastamonu Üniversitesi’nin altyapıda ve öğretim kalitesinde hedeflediği noktaya kısa sürede ulaşabilmesine yönelik hayırsever katkısı da sürüyor.

Laboratuvarlardan ikisinin donanımını Yavuz Ballık üstlendi

İlimizde bu ay öğretime başlayan tıp fakültesinin bir an önce tam anlamıyla hayata geçmesi, üniversite yönetimi yanı sıra Kastamonu halkının da en büyük isteği halini aldı. Kuzeykent’teKastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne komşu alandaki tıp fakültesi yerleşkesinde eğitimin kalbi konumunda olacak morfoloji binasının inşaatı tüm hızıyla sürüyor ve iç donanımıma başlandı.

Binada yer alacak 76 laboratuvardan ikisinin donanımını duayen hemşerimiz Yavuz Ballık üstlendi. Yüklenici firma ile sözleşme imzalayan Yavuz Ballık’ın ve eşi Nurten Ballık’ınisimlerinindonanımını üstlendikleri laboratuvarlara üniversite yönetimi tarafından verileceği öğrenildi.

İlk adım Ballık’tan

Yavuz Ballık başta olmak üzere duayen hemşerilerimizin tıp fakültesine destek amaçlı toplantılar yaptıkları ve vatandaş desteğini üst noktaya çıkarmak için emek verdikleri öğrenildi.

İsimleri laboratuvarlara verilecek hayırseverlerin de desteğiyle morfoloji binasında yer alacak “76” laboratuvarın kısa sürede tamamlanması ve hizmete sokulması hedefleniyor.