Tıbbiye’ye Ballık armağanı

Tıp Fakültesi’nde Yavuz Ballık ve Nurten Ballık adına iki laboratuvar donatıldı

Av. Yavuz Ballık: “Ballık ailesi olarak biz üzerimize düşeni yaptık, hemşerilerimizin ve hayırseverlerimizin de destek ve katkı vermelerini bekliyoruz.”  

Kastamonu’nun yaşayan hafızası, Kastamonulular Dayanışma Derneği Kurucu Başkanı Av. Yavuz Ballık ve eşi Nurten Ballık, Kastamonu Tıp Fakültesi’niniki laboratuvarını son teknoloji cihaz ve malzemelerle donattı.

Av. Yavuz Ballık konuyla ilgili şunları söyledi: “İlimize Tıp Fakültesi açılacak olmasının büyük mutluluğunu ve sevincini yaşıyoruz. Bize de tıp fakültesi için elimizden gelen yardımı yaptık. Tıp Fakültesinin bir an önce açılmasını bekliyoruz. Tıp Fakültesi Kastamonu için büyük bir nimet olacak. Büyük uğraş verildi, çalışmalar yapıldı. Biz eşim ve ben iki laboratuarı tefriş ederek içinin tüm malzemelerini de aldık, hizmete hazır hale getirdik. Hemşerilerimiz ve hayırseverlerimizden de katkı ve destek bekliyoruz. Biz örnek çalışmamızı gerçekleştirdik. İlimiz için bu yapılan Tıp Fakültesi büyük bir hizmet. Son teknoloji ve güzel bir mimari ile yapılan buradan İnşallah yeni yeni doktorlar yetişecek ve bütün Türkiye’ye dağılacak. İnsanlara sağlık konusunda yardımcı olacaklar. Kastamonu Tıp Fakültesi belki de en iyi fakültelerden birisi olacak. İlimize Tıp Fakültesi açılmasında emeği ve katkısı geçenlere de teşekküre ediyorum.”

Cengiz MUHZİROĞLU