Ticaret Borsası Mobilya Fuarı'nda

12’inci CNR EXPO Uluslararası İstanbul Mobilya (İMOB) Fuarı, Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş’ın katılımıyla ziyarete açıldı. Fuara Kastamonu Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyeleri Ömer Yüksel, Furkan Kesercioğlu ve Ömer Gülamoğlu’da katıldı.

12’nci CNR EXPO Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı (İMOB) gerçekleşen açılış töreniyle kapılarını ziyaretçilere açtı.

524 firmanın katılımıyla 150 metrekare alanda gerçekleşecek 12’nci CNR EXPO Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı’nın açılışına, Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Mobilya Dernekler Federasyonu (MOSFED) Başkanı Ahmet Güleç, TOBB Orman Ürünleri Meclisi Başkanı Ahmet Kahraman, Başkan Yardımcıları, CNR Holding Genel Koordinatörü Barış Ener, Kastamonu Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyeleri Ömer Yüksel, Furkan Kesercioğlu, Ömer Yüksel ve çok sayıda davetli katıldı. Açılış sonrası Bakan Elitaş ve beraberindeki protokol üyeleri mobilya standlarını gezerek üretici firmalardan bilgi aldı.

TOBB Orman Ürünleri Meclisi Başkan Yardımcısı Sabri Avcı, Türkiye’nin mobilya ihracatı ile ilgili özetle şunları söyledi: “1 milyon doları aşan mobilya ihracatçı firma sayısı 571 olup, bunlar sayesinde dünya mobilya ihracat sıralamasında 11 basamak yükselerek Türkiye 12. sıraya yerleşmiştir. Türk mobilya sektörü, kalite, tasarım, arge, inovasyon çalışmaları ile önemli bir sektör konumundadır. Türk Mobilyacısı, Sedece Coğrafyasına değil aynı zamanda Afrika’da girmedikleri şehir kalmamıştır. Bu agresif pazarlama taktikleri ile sektörün gelişmesine büyük katkı sağlamıştır. 150 bin metrekarelik alanda, 11 salonda 524’ün üzerinde firmanın katılım gösterdiği fuara, bu yıl 90 ülkeden 30 binin üzerinde yabancı, toplamda ise 150 bin civarında katılımcı bekleniyor. Fuar kapsamında Ekonomi Bakanlığı desteği ile Almanya’dan Danimarka’ya, Hindistan’dan Güney Afrika’ya kadar 32 ülkeden alım heyeti düzenlenecektir. Bu yıl Malezya, İran, Çin ve Tayvan’dan 31 yabancı firmanın katılım göstereceği fuara, geçen yıl Amerika, İspanya, Almanya, Tayvan, Yunanistan, Malezya, Rusya ve Mısır’dan 23 yabancı firma katılmıştır.”

CNR EXPO Yeşilköy’de düzenlenen fuarın kapıları 31 Ocak’a kadar açık olacak. (KGC)