TOKİ kuraları çekiliyor

  • TOKİ’nin Tosya, Ağlı ve merkezde yapacağı 600 konutun kuraları bugün, yarın ve Çarşamba günü çekilecek. Tosya ve Ağlı’ya 100’er, merkeze ise 400 konut inşa edilecek.

TOKİ’nin ilimizde yapacağı 600 konut için kuralar çekilmeye başlanacak. Tosya’da yapılacak 100 konut için kura çekimi bugün saat 15.00’te, Ağlı’da yapılacak 100 konut için kura çekimi yarın saat 14.00’de, merkezde yapılacak 400 konut için kura çekimi ise 10 Haziran Çarşamba günü saat 10.00’da gerçekleşecek. Kuralar TOKİ’nin sosyal medya hesaplarından canlı yayınlanacak. Hak sahiplerinin belirlenmesinin ardından da inşaatlara başlanacak.

TOKİ’nin her yıl 100 bin Yeni Sosyal Konut Projesi kapsamında Kastamonu’da yapılacak bu konutlar, yöresel ve yatay mimari anlayışla, mahalle ve komşuluk kültürüne uygun 2+1 ve 3+1 planında inşa edilecek.

AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, “Yapılacak bu 600 konutla ve şu ana kadar Kastamonu Merkez, Taşköprü, Tosya, İhsangazi, Seydiler, Küre, Ağlı, Araç ilçelerimizde yapılan konutlarla birlikte ilimizde 3 bin 708 aile TOKİ’den ev sahibi olmuş olacaktır. Yapılacak bu konutlardan dolayı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve TOKİ Başkanı Ömer Bulut’a teşekkür ederim” dedi.