Topkaraoğlu’na son görev

Devrekâni’de 1980-1994 yılları arasında 14 yıl Belediye Başkanlığı görevi yapan ve önceki gün hayatını kaybeden Yüksel Topkaraoğlu (85) için dün Devrekâni Belediyesi önünde tören düzenlendi.

Törende konuşan Devrekâni Belediye Başkanı Engin Altıkulaçoğlu, “Devrekâni’de hüzünlü bir günü yaşıyoruz. Belediye başkanımızın ortaya koyduğu vizyonel belediyecilik anlayışı ile  gerçekleştirdiği dönemindeki hizmetleri saymakla bitiremeyiz. Modern bir şehir için büyük hizmetleri olmuştur. Başkanımızın yapmış olduğu hizmetleri halen Devrekâni olarak kullanıyoruz.  İlk parke taşından, modern mezbahanesine, otelimize, düğün salonuna, yolların çift şerit olmasına, Belediye binamızdan diğer hizmetlerine kadar büyük eserleri bizlere bıraktı. Kendisine Allah’tan rahmet diliyorum, mekânı cennet olsun. Ailesi ve yakınlarına da başsağlığı ve sabırlar diliyorum” dedi.

Yüksel Topkaraoğlu’nun cenazesi dün Devrekâni Merkez Camii’ne getirildi. Burada kılınan cenaze namazının ardından Devrekâni Vakıf’ta bulunan aile mezarlığına defnedildi.

Cenaze törenine Vali Avni Çakır, Devrekâni Kaymakamı Ahmet Coşkun,  Belediye Başkanı Engin Altıkulaçoğlu, CHP Parti Meclis Üyesi CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin, Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuz Fındıkoğlu, eski Devrekâni Belediye Başkanları Mümtaz Aliustaoğlu ve Osman Kocadelioğlu, 22. Dönem Kastamonu Milletvekili Mehmet Yıldırım da katıldı.

Merhuma rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileriz.

 

CM