Toplu taşımacılıkla toplu tanıtım

Şehir içinde hizmet veren özel halk otobüslerindeki TV’lerde Kastamonu’nun tanıtımının yapıldığı 4 ve 8 dakikalık filmler gösterilecek. Şehmus Günaydın’ın da katıldığı uygulamanın tanıtım turunda Belediye Başkanı Babaş direksiyona geçti.

ERHAN VEREN

Şehir içinde hizmet veren özel halk otobüslerindeki TV’lerde Kastamonu’nun tanıtımının yapıldığı 4 ve 8 dakikalık filmler gösterilecek.
Vali Şehmus Günaydın ve Belediye Başkanı Tahsin Babaş, bir süredir Kastamonu Belediyesi’nin çalışmalarının gösterildiği özel halk otobüslerinde yayına konulacak yeni filmlerle ilgili bilgilendirmede bulundular.
Belediye Başkanı Tahsin Babaş’ın sürücü koltuğuna oturduğu otobüs, Vali Şehmus Günaydın, KATSO Başkanı Selçuk Arslan, Ticaret Borsası Başkanı Sedat İşeri, KESOB Başkanı Dursun Ergin, KASTOD Başkanı Mustafa Gün başta olmak üzere turizmde faaliyet gösteren firmaların ve STK temsilcilerinin de katılımıyla şehir turu attı.
Tur esnasında tanıtım filmleri de gösterilirken, güzergah boyundaki bazı vatandaşlar da otobüse davet edilerek, tanıtım filmleriyle ilgili görüşleri alındı.
Babaş, yeni uygulamayla ilgili olarak, “Kastamonu için tanıtım önemli. 130 civarında halk otobüsümüz var. Halk otobüsüne binen konuklar bundan böyle ilimizi daha iyi tanımış olacaklar. Bu filmin hazırlanmasında emeği olan Valimiz Şehmus Günaydın’a teşekkür ederim. Kastamonu’da yaşayan ancak Kastamonu’yu bilmeyen hemşerilerimiz var. Biz bu uygulamayla ilimizin güzelliklerini halkımıza göstermek istiyoruz. İlerleyen günlerde çeşitli gezilerle de vatandaşlarımıza ilimizin tarihi ve doğal güzelliklerini göstereceğiz. Yine şehir dışından gelen misafirlerimiz de halk otobüslerini kullandıklarında ilimizi yakından tanıyacaklar. Kastamonu’nun en büyük eksikliği tanıtım. Halen de bu eksiklik devam ediyor, ama gidermeye çalışıyoruz” dedi.
Vali Şehmus Günaydın da, turizm konusunda ek büyük eksikliğin tanıtım olduğunu belirtti ve “Sahip olduğumuz bu kadar varlığı tanıtma konusunda eksikliklerimizin olduğunu hep konuşuyorduk. TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy da ilimize geldiğinde bize ‘tanıtım-tanıtım-tanıtım’ demişti. Bu tanıtım faaliyetlerinde işe önce kendi insanımızdan başlayalım dedik. Ayrıca ilimize dışardan gelen başta üniversite öğrencileri olmak üzere şehrimizi tanıtma anlamında böyle bir çalışma gerçekleştirdik. Halk otobüslerinde böyle bir çalışma yapmamızda destek veren Belediye Başkanımıza ve Halk Otobüsleri Kooperatif Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Bu daha bir başlangıç. Bize bundan sonraki çalışmalar konusunda öneriler iletilebilir ve bunları değerlendiririz. Kastamonu’da turizmi mutlaka ayağa kaldırmak zorundayız. Turizmde çok büyük avantajlarımız var. Bunu değerlendirmek istiyoruz” şeklinde konuştu.