Tosya kapısına Arap ve Hintli ilgisi

Dubai, Hindistan, Ürdün, Lübnan ve Amman’dan katılan 12 kişilik heyet, Tosya’daki kapı fabrikalarını gezdi; firma yetkililerinden ve KAPI-DER derneği yöneticilerinden bilgi aldı.

IMG_2758Türkiye’nin kapı sanayiindeki en büyük pazar payına sahip bölgelerinden olan Tosya’da Kapı Sanayicileri Derneği (TOSYA KAPI-DER) adıyla kurulan dernek dünya ülkelerinde adından sıkça söz ettirmeye devam ediyor.
Dernek yönetimi, üyeleriyle birlikte yaptığı yurt dışı fuar gezilerinin meyvelerini almaya başlarken 5 ayrı ülkeden 10 firmanın katıldığı 12 kişilik heyet Tosya’da bazı temaslarda bulundu.
Dubai, Hindistan, Ürdün, Lübnan ve Amman’dan katılan 12 kişilik heyet Tosya’daki kapı fabrikalarını tek tek gezerek firma yetkililerinden ve KAPI-DER derneği yöneticilerinden bilgi aldı.
Tosya’daki fabrikaları belirlenen program dahilinde gezen heyet, ilk gün Mühendisler, TKS, Kartallar, SDF, Orpay, Emeksan, Kaynaroğulları, Zendoor, Güven Door, Sedef ve Molaş kapı fabrikalarını ziyaret etti ve akşam yemeğinde ise bazı anlaşmalar imzaladı.
Heyet ziyaretlerinin ikinci günü ise Güven-Pa, Namsa, Boyner, Yiğiter, Karsan, Güvensan, Evkap ve Ata Entegre fabrikalarını ziyaret etti.
Tosyalı kapı imalatçıları bu ziyaretler çerçevesinde Arap ülkeleri üzerinden pazar paylarını genişletecek.