Tosya yolu mevkiine kapalı pazaryeri

Belediye Başkanı Tahsin Babaş’ın, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi sakinlerinin halkla buluşma toplantısında talep ettiği kapalı pazaryeri ile ilgili projeyi hazırlattığı bildirildi.

Hazırladıklları projenin, bölgenin ihtiyacına cevap vereceğini ifade eden Belediye Başkanı Tahsin Babaş, “Her projemizi olduğu gibi bu projemizde de bölge halkımız ile yaptığımız toplantılar bizler için çok önemli oldu. Bizim için her daim asıl olan hemşerilerimizin talebidir” dedi.

Belediye Başkanı Tahsin Babaş’ın, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi sakinlerinin halkla buluşma toplantısında talep ettiği kapalı pazaryeri ile ilgili projeyi hazırlattığı bildirildi.

Kentin yeni yerleşim alanlarından Tosya yolu mevkiinde yapılması planlanan kapalı pazar alanının görselleri dün Kastamonu Belediyesi tarafından kamuoyuyla paylaşıldı. Başkan Babaş, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Kapalı Pazar Yeri projesinin 2019 yılında hızla başlanıp tamamlanacağı belirtildi.

Verilen bilgiye göre; 5 bin 586 metrekare alan üzerine kurulacak olan kapalı pazar alanının 1858 metrekare toplam kapalı alanı olacak. Pazar yerinde yaklaşık 100 araçlık kapalı, 20 araçlık ise açık otopark bulunacak. Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Kapalı Pazar alanının yan kısımları açılır kapanır sisteme uygun şekilde kurulacak.Alan içerisinde bir güvenlik kulübesiyle bir de vatandaşların ihtiyaçlarını karşılaması adına idari bina yer alacak.

“ASIL OLAN HEMŞEHRİLERİMİZİN TALEBİDİR”

Hazırladıklları projenin, bölgenin ihtiyacına cevap vereceğini ifade eden Belediye Başkanı Tahsin Babaş, konuyla ilgili şunları söyledi:

“Tosya Yolu mevkiinde kuracağımız Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Kapalı Pazar alanının projesi tamamlandı. Kuzeykent Kapalı Pazar alanımız nasıl Türkiye’de örnek ise Mehmet Akif Ersoy Kapalı Pazar alanımız da yine bu anlamda örnek olacak. Pazar alanımız 5 bin 586 metrekare alan üzerine kurulacak ve 1858 metrekare toplam kapalı alanı olacak. Pazar yerinde yaklaşık 100 araçlık kapalı, 20 araçlık ise açık otopark bulunacak. Pazar alanımızın hem üstü hem de yanları kapalı olacak. Ayrıca yan kısımlar açılır kapanır sisteme uygun olarak yapılacak.

Her projemizi olduğu gibi bu projemizde de bölge halkımız ile yaptığımız toplantılar bizler için çok önemli oldu. Bizim için her daim asıl olan hemşerilerimizin talebidir. Bugüne kadar hemşerilerimiz ne talep ettiyse mevzuat ölçeğinde yapmak için büyük çaba harcadık. Her daim hemşerilerimizin yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Tosya yolu mevkii kapalı pazar alanımız 2019 yılı içerisinde tamamlayacağız. Kastamonumuzun, hemşerilerimizin her alanda en iyiye sahip olabilmesi için proje üretmeye devam edeceğiz. Biz işimiz olan belediyeciliği yaptık ve yapmaya devam edeceğiz.”