Tosya’da bağ kısıtlaması

TOSYA'DA KISITLAMALAR TEKRAR BAŞLADI (MEHMET ÜNSAL/KASTAMONU-İHA) Kastamonu'nun Tosya ilçesinde pandemi kısıtlamaları tekrar başladı.

Tosya İlçe Hıfzıssıhha Kurulu, ilçedeki yeni kısıtlamaları belirlemek için bir araya geldi. 5 bin 500 bağın olduğu Tosya’da vatandaşların bağ tapusu, çiftçilik belgesi ile hafta sonları sabah 07.00-09.00 saatleri arasında bağlarına gitmelerine, 17.00-19.00 saatlerinde de geri dönebilmelerine izin verilecek. Cumartesi günleri olan hayvan pazarının hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle Salı günlerine alınmasına karar verildi.
Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin toplantının ardından yaptığı açıklamada, “İçişleri Bakanlığımızın kısıtlama kararlarının gözden geçirilmesi talimatı doğrultusunda, ilimizin bundan böyle kırmızı kategoriye girmesi ve çok riskli iller grubunda yer alması nedeniyle, bugün gerçekleştirdiğimiz İlçe Hıfzıssıhha Kurulu toplantısında alınan yeni kararları vatandaşlarımıza duyuruyorum. Hepimiz için hayırlı olmasını diliyor ve biran evvel bu zor süreçten çıkmak için herkese sorumluluk düştüğünü hatırlatmak istiyorum” diye konuştu.(İHA)