Travel Turkey İzmir Fuar ve Konferansı

 

– Tosya Belediye Başkanı Şahin:
– “Katılımcılarına fırsatlar sunmaya ve dünya turizm sektöründe bilinirliğini artırmaya çok büyük katkılar sağlayan fuara binlerce yıllık geçmişe sahip ve birçok medeniyete ev sahipliği yapan Tosya’nın katılması, hem ilçe hem de bölge turizmine bir ivme kazandıracaktır”

KASTAMONU (AA) – Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin, Travel Turkey İzmir Fuar ve Konferansının Kastamonu’nun ve Tosya’nın tanıtımına çok büyük katkılar sağlayacağına inandığını bildirdi.

Şahin, gazetecilere yaptığı açıklamada, 30 yabancı ülkeden yaklaşık bin katılımcıyla gerçekleşen fuarda Kastamonu’nun, Vali Şehmus Günaydın’ın himayelerinde Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansının (KUZKA) katkılarıyla temsil edildiğini söyledi.

Fuarın bu yıl eskisine nazaran daha büyük bir alanda düzenlendiğini ifade eden Şahin, şöyle konuştu:

“Geçen yıla oranla hem katılımcı hem de ziyaretçi açısından çok fazla talep var. Türkiye’nin ve değişik ülkelerle bölgelerin turizm zenginliklerini, farklı destinasyonlarını yerli ve yabancı turizm yatırımcılarına, acentelere satın alıcılara ve tatil planı yapmakta olan son tüketicilere göstermeyi hedefliyor. Katılımcılarına fırsatlar sunmaya ve dünya turizm sektöründe bilinirliğini artırmaya çok büyük katkılar sağlayan fuara binlerce yıllık geçmişe sahip ve bir çok medeniyete ev sahipliği yapan Tosya’nın katılması, hem ilçe hem de bölge turizmine bir ivme kazandıracaktır.”

Şahin, fuarın ikinci gününde, Tosya’nın dünyaca ünlü “Sarıkılçık” pirincinden pişirdikleri pilavı katılımcılara ikram ettiklerini aktararak, yerli-yabancı birçok kişinin Tosya’ya has lezzete hayran kaldıklarını kaydetti. AA