"Tribün desteğine ihtiyacımız var"

Kastamonuspor 1966 kulüp sözcüsü Ahmet Baysan, takımlarının 2. Lig hedefine çok yaklaştığını, bu süreçte son düzlüğe girilirken tüm şehri yanlarında görmek istediklerini söyledi.

Tribünlerdeki coşkunun artmasını ümit ettiklerini söyleyen Ahmet Baysan, “5 puan farkla 2.Lig hedefinde önde gidiyoruz. Son 13 maçımızda da bu puan farkını korumayı hatta arayı açmayı yönetim ve takım olarak hedefliyoruz. Şehrin tüm dinamiklerini, yaklaşılmış olan bu hedefte kulübümüze destek vermeye davet ediyoruz” dedi.

Geçtiğimiz sezon seyirci desteğinin çok daha iyi olduğunu da söyleyen Ahmet Baysan, “Çok daha kalabalık tribünlere karşı maçlarımızı oynuyorduk. Bu sezon tribünlerdeki yoğunluğun düştüğünü görüyoruz. Fedakarlık yapılmadan hedefe ulaşmak çok zor. Bu fedakarlığı tüm Kastamonu’dan bekliyoruz. Kastamonu’nun adının duyulması, şehir olarak istenilen seviyeye ve düzeye gelmesi için Kastamonuspor 1966 bir lokomotif vazifesi yapmaktadır. Herkesin bu bilinçte olması gerekir. Bundan sonra ki maçlarımız zorlu geçecek. Gruptaki tüm takımların bir hedefi var. Düşmeme mücadelesinde olanlar, play-off müsabakası oynamak isteyen takımlar var. Oynayacağımız zorlu maçlarımızda özellikle, hassasiyetle şehrimizden, taraftarlarımızdan, sivil toplum örgütlerimizden ve şehrimizin diğer dinamiklerinden kulübümüze katkı ve destek vermelerini istiyoruz. Maddi olmasa bile Gazi Stadı’nda oynayacağımız maçlarda tribünlerimizin dolmasını, coşkulu karşılaşmalar çıkarmayı arzu ediyoruz” şeklinde konuştu.

Batman Petrolspor’la hafta sonunda deplasmanda kritik bir sınava çıkacaklarını da hatırlatan Ahmet Baysan, “Yine zorlu bir haftaya gireceğiz. Bir hafta içerisinde üç maçımız olacak. Batman dönüşü hemen Bergama Belediyespor ile Gazi Stadı’nda karşılaşacağız. Bu maçın hemen ardından da Van maçımız var. Bu haftada üç maçı arka arkaya oynacağımız bir periyot olacak. Takımımızın, futbolcularımızın moralleri yerinde. Futbolcularımızın sakatlıkları büyük bir ölçüde geçti. Takımımızın bu karşılaşmaları seyir zaevki yüksek futboluyla kayıpsız geçeceğine ve şampiyonluk yürüyüşünü sürdüreceğine yürekten inanıyoruz” ifadelerini kullandı.