Turizm Fakültesi akreditasyon belgesine kavuştu

Kastamonu Üniversitesi Turizm Fakültesi, yoğun çalışmaları sonucunda Yükseköğretim Kalite Kurulu Başkanlığı’nın (YÖKAK) turizm alanında yetkilendirdiği tek kuruluş olan Turizm Eğitimi Değerlendirme ve Akreditasyon Kurulu (TURAK) tarafından akredite edilen “Turizm Rehberliği Lisans Programı” için almaya hak kazandığı ‘Akreditasyon Belgesi’ne kavuştu.

TURAK tarafından akredite edilen Turizm Rehberliği Lisans Programı’nın akreditasyon belgeleri, Rektörlük makamında gerçekleştirilen ve Rektör Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alptekin Sökmen, TURAK Başkanı Prof. Dr. Muharrem Tuna ve TURAK Genel Sekreter Yardımcısı Doç. Dr. Seden Doğan ile Turizm Rehberliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Canan Tanrısever Yiğit’in katıldığı törenle takdim edildi.

Belge takdiminde konuşan Rektör Topal, Üniversitelerinin ihtisas alanı olan Ormancılık ve Tabiat Turizmi sahasında kapsamlı çalışmalar başlattıklarını vurguladı, Turizm Rehberliği Lisans Programı’nın Üniversite’de ilk akredite olan bölüm olma özelliği ile ihtisaslaşma sahasında çok önemli bir aşama kaydettiğini belirtti.

Kalite standartları kapsamında öğrenci ve araştırma odaklı yönetim anlayışı ile çalışmalar yaptıklarını belirten Rektör, “Üniversitemizde diğer bölümlerimizin akredite çalışması da aynı özen ve ilgi ile devam ediyor. Turizm Fakültemizi bu önemli başarıdan dolayı tebrik ediyor, Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alptekin Sökmen nezdinde fakültemizin tüm öğretim elemanlarına teşekkür ediyoruz” dedi.

TURAK Başkanı Prof. Dr. Muharrem Tuna ise akreditasyonun önemli bir başarı göstergesi olduğunu belirterek, kalite yolculuğunda çalışmalar yapan Kastamonu Üniversitesi Turizm Fakültesi’ne başarılar diledi.

Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alptekin Sökmen de akreditasyon sürecinde emeği geçen herkese teşekkür ederek, sürecin hayırlı olmasını diledi.