Turizm yazarlarının Pınarbaşı hayranlığı

  • Doğal akvaryum niteliğindeki Horma Kanyonu’nu, 12 kilometre uzunluğu ve yer yer bin 200 metre yüksekliğiyle ülkenin en adrenalin dolu kanyonu Valla’yı, saklı cennet olarak adlandırılan Ilıca Şelalesi’ni gezen TUYED üyeleri, Pınarbaşı’nın büyük bir turizm potansiyelini bünyesinde barındırdığını ifade etti.

Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği (TUYED) Yönetim Kurulu Üyeleri, Kastamonu Valiliği’nin daveti ile kente çıkarma yaptı. TUYED heyeti Kastamonu gezisi kapsamında son olarak ilimizin ve bölgemizin büyüyen turizm destinasyonu Pınarbaşı ilçemizi ziyaret etti.

Vali Avni Çakır’ın talimatıyla Kastamonu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından hazırlanan 2022 Turizm Eylem Planı kapsamında Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı’nın da katkılarıyla ilimizde ağırladığımız TUYED Yönetim Kurulu Üyeleri, Pınarbaşı’nın doğan güzelliklerine hayran kaldı.

Doğal akvaryum niteliğindeki Horma Kanyonu’nu, 12 kilometre uzunluğu ve yer yer bin 200 metre yüksekliğiyle ülkenin en adrenalin dolu kanyonu Valla’yı, saklı cennet olarak adlandırılan Ilıca Şelalesi’ni gezen TUYED üyeleri, Pınarbaşı’nın büyük bir turizm potansiyelini bünyesinde barındırdığını ifade etti.

Bölgenin doğan güzelliklerini bugüne kadar bozulmadan getirildiğini ifade eden TUYED Yönetim Kurulu üyeleri, herkesin kanyonları ve doğal güzellikleri görmek için Pınarbaşı’na gelmesi gerektiğinin altını çizdiler.

BAŞKAN YAŞAR: “GELİN, PİŞMAN OLMAYACAKSINIZ”

Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği Yönetim Kurulu Üyelerini Pınarbaşı’nda ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyduğunu ifade eden Belediye Başkanı Şenol Yaşar, “Pınarbaşı’nda içerisinde dünyada bir örneğini göremeyeceğiniz ‘Küçük Asyalı Kanyon Eğreltisi’ bitkisinin yer aldığı Horma Kanyonu’nu barındırıyor. Pınarbaşı içerisinde Zarı Çayı’nın döküldüğü cennetten bir köşe olarak adlandırdığımız Ilıca Şelalesi’ni, dünyanın en derin kanyonlarından olan Valla Kanyonu’nu, milattan önce yaşanmışlığı içerisinde barındıran Ilgarini Mağarası’nı barındırıyor. Gelin görün pişman olmayacaksınız, buradan mutlu ayrılacaksınız” dedi.