TÜRK ANNELER DERNEĞİ : Sağlık çalışanları ve aileleri YILIN ANNESİ

• Türk Anneler Derneği, yarın kutlanacak Anneler Günü’nde tüm sağlık çalışanlarını yılın annesi ve kahramanları ilan etti.
• Dernek Genel Başkanı Gül Baysal’ın genel merkez ve tüm şubeler adına yayınladığı mesajda, “2020 yılında tüm sağlık çalışanlarımızın annelerini ve eşlerini ve tüm sağlık çalışanlarımızı anne, baba, evlat farkı gözetmeksizin YILIN ANNELERİ ve YILIN KAHRAMANLARI olarak ilan ediyoruz.
Derneğin Anneler Günü mesajı şöyle:
“Türk Anneler Derneği olarak 61. Yılımızı doldurduğumuz 2020 yılında da her yıl olduğu gibi Mayıs ayının 2. Pazar günü kutladığımız Anneler Günü’nü bu sene dünyayı saran Kovid -19 pandemisi dolayısı ile evlatlarımızdan ve eli öpülesi annelerimizden tedbiren fiziksel bir mesafeyi koruyarak uzakta ve EVDE KALarak kutlayacağız.
Yaşadığımız bu olağanüstü koşullar dolayısı ile sağlıklarını düşünerek mecburen uzak kaldığımız ya da istemeyerek de olsa aramıza fiziksel mesafe koymak zorunda kaldığımız annelerimizin yüreğinde annelik duygusu taşıyan bütün kadınların ve ahrete intikal etmiş tüm mübarek annelerimizin ve kısacık ömründe dünyanın en güzel vatanını Yüce Türk milletine armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde hanımın önünde saygıyla eğiliyor ve Anneler günlerini en içten dileklerimizle ve minnet hislerimizle kutluyoruz. Ruhları şâd olsun.
Annelik yılda bir gün hatırlanıp kutlanacak ve sadece bir güne sığdırılacak bir duygu değildir. Annelerimiz evlatlarının doğumundan kendi yaşamlarının sonuna kadar evlatlarını sevgiyle ne fedakarlıkla büyütüp vatanımıza milletimize hayırlı evlatlar yetiştiren ve hayat tecrübeleri ile son nefeslerine kadar evlatlarına maddi manevi destek olan en yüce varlıklarımızdır.
Bu yıl dünyayı saran pandemi dolayısıyla iki ayı aşkın bir süredir bu sinsi virüsle mücadele eden hastalarını sağlıklarına ve sevdiklerine kavuşturabilmek için yoğun bulaş riskine büyük bir cesaretle meydan okuyarak azimle gece gündüz demeden evlerine dahi gelip çocuklarını ve hatta bebeklerini göremeden büyük bir özveri ile virüse karşı savaş veren tüm sağlık çalışanlarımızı büyük bir takdir ve hayranlıkla izlemekte ve milletçe bu destansı üstün gayret ve fedakarlıklara şahit olmaktayız.
Bu bağlamda 2020 yılında tüm sağlık çalışanlarımızın annelerini ve eşlerini ve tüm sağlık çalışanlarımızı anne, baba, evlat farkı gözetmeksizin YILIN ANNELERİ ve YILIN KAHRAMANLARI olarak ilan ediyoruz.
Bu uğurda canlarını feda eden ve aramızdan ayrılan tüm sağlık çalışanlarımıza ve salgın nedeniyle kaybettiğimiz tüm vatandaşlarımıza Yüce Allah’tan rahmet diliyoruz. Mekanları cennet makamları yüce ruhları şad olsun.
Türk Anneleri olarak görevleri başında yaşamlarını yitiren sağlık çalışanlarımızın da görev şehidi olarak kabul edilmelerini yüce devletimizden istirham ediyoruz.
Türk anneleri olarak dualarımız, ülkemiz, vatanımız, millet olarak birlik beraberliğimiz ve yanı sıra tüm insanlık içindir.
Bu duygularla bütüm kadınlarımızın ve annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyor, eskisi gibi annelerimizi kucaklayıp ellerini rahatça öpüp, can-ı gönülden eskisi gibi kutlayabileceğimiz sağlıklı günlerimize en kısa zamanda tekrar kavuşabilmek ümidiyle Türk Anneler Derneği mensupları olarak Evde kalarak alınan tedbirleri büyük bir sorumlulukla uyguladıkları için yüce Türk milletimizin önünde saygı ve minnetle eğiliyor ve şükranlarımızı sunuyoruz. ”