Türk Kızılay ve MÜSİAD’tan kan bağışı

Türk Kızılay Kastamonu Şube Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile Kastamonu MÜSİAD yöneticileri kan bağışında bulundu.

Türk Kızılay şube Başkanı Sabit Tavil, “Covid-19 pandemi süresince kan bağışına ilgilinin azalması sonucu kan stoklarımız kritik seviyelere düşmüştür.  Şu an hastanelerimizin ihtiyaç duyduğu kanı karşılamak için kan bağışlarımızın acil olarak artırılmasına ihtiyacımız var. Bu çerçevede Kızılay Genel Merkezimiz tarafından ülkemiz genelinde yaklaşık bin 300 hastane ve buradaki hastalarımızın kan ihtiyacını karşılayabilmek adına Kızılay kan hizmetlerinin Türkiye’deki 300 noktasında bir çağrıda bulunuldu. Bu çerçevede stoklarımızın acilen doldurulması ve hastanelerin günlük ihtiyacın giderilmesi için şu anda bir seferberlik halinde çalışıyoruz” dedi.

Kan bağışı çağrılarına cevap veren MÜSİAD başkan ve yöneticilerine de teşekkür ettiğini söyleyen Tavil, “Acil durum ve afet gibi halleri göz önünde bulundurarak önümüzdeki dönemlerde kan sıkıntısı çekmemek için vatandaşlarımızı kan bağışında bulunmaya davet ediyorum” dedi.

Türk Kızılay Kastamonu Şube Başkanı Sabit Tavil, Başkan Yardımcısı Halim Şekercioğlu, Yönetim Kurulu Üyesi Ümit Vaysaloğlu, İsmail Hakkı Demir, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kastamonu Şube Başkanı Mustafa Şensoy, Başkan Yardımcısı Ahmet Sevgilioğlu ve Vecdi Tatlı, Yönetim Kurulu Üyeleri Cengiz İnce, Nurettin Gündağ, Çağdaş Kural, MÜSİAD Şube Müdürü Mehmet Atlamaz da kan bağışında bulunarak kampanyaya destek verdi.

Cengiz MUHZİROĞLU