Türkiye Kupası Belediyespor’un

Hentboldaki temsilcimiz Kastamonu Belediyespor, sezonun ilk kupasını kazandı. Hentbol Kadınlar Türkiye Kupası, Kastamonu Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nün oldu.

Cumartesi ve pazar günü Ankara THF Spor Salonu’nda düzenlenen Dörtlü Final’de yarı final maçında Yalıkavakspor’u 30-27 yenen Kastamonu Belediyesi finalde Konyaaltı Belediyespor’u 34-30 mağlup ederek kupayı müzeye götürdü. Final maçının ilk devresi de temsilcimizin 18-15’lük üstünlüğü ile sonuçlandı.

TRT Spor Yıldız’dan canlı olarak yayınlanan karşılaşmanın ardından düzenlenen törenle Kastamonu Belediyespor’a kupasını Dışileri Bakan Yardımcısı Faruk Kaymakcı, AK Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü ve Türkiye Hentbol Federasyonu Başkanı Uğur Kılıç verdi.

Türkiye kupasında 4’ncü kez final oynayan Kastamonu Belediyespor, 2021 sezonunun ardından bu sezonda da kupayı kazanmayı başardı.

KAPTAN BU KEZ YÖNETTİ

Kastamonu Belediyespor’da Hakan Günal’ın takımdan ayrılması sonrasında sezon sonuna kadar antrenörlük görevi takım kaptanı Serpil İskenderoğlu’na verilmişti.

Takımın başında ilk olarak Türkiye kupası dörtlü finalinde yer alan Serpil İskenderoğlu, ilk olarak Yalıkavak ardından da final maçında Konyaaltı’nı mağlup ederek kupanın Kastamonu’ya gelmesinde önemli rol oynadı.