“Türkiye’yi CHP kadroları kurtaracak”

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Hikmet Erbilgin, Türkiye’yi kurtaracak kadroların CHP kadroları olduğunu söyledi.

Türkiye’yi 21. Yüzyılın yıldızı haline getirmek için mücadele ettiklerini ve etmeye devam edeceklerini söyleyen CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin, “Bizim mücadelemiz; onur, hak, adalet, birlikte kardeşçe yaşama mücadelesidir. Biz dostluktan, haktan, adaletten söz edeceğiz. Bu ülkenin, bu şehrin adalete, hakka ve hukuka ihtiyacı var. Bu ülkenin, bu şehrin birlikte yaşamaya ihtiyacı var. Bu ülkede, bu şehirde herkesin ekmeğe, işe ihtiyacı var. Biz bu güzel ülkemizi ve şehrimizi cennete dönüştürmek için mücadele edeceğiz. Belediye başkanlarımızın temel görevlerinden birisi bu olacaktır” dedi.

17 yıldır iktidar olanların şikâyet etmeye haklarının olmadığını da söyleyen Hikmet Erbilgin, “Yeşil alanlarımızı talan ettiler yetmedi. İstedikleri kanunu çıkardılar, tüm istediklerini yaptılar. Vergi topladılar yetmedi, özelleştirme yaptılar yetmedi, devletin fabrikalarını sattılar yetmedi, dünyanın borcunu yaptılar yetmedi. Şehirlerin Bugün Türkiye ekonomik bağımsızlığını kaybetmiştir. Türkiye’yi kurtaracak kadrolar Kuvayı Milliye kadrolarıdır, o kadrolar CHP kadrolarıdır” diye konuştu.

Şu anda ne istedikleri ve 31 Mart’tan sonra yapacakları faaliyetler hakkında da bilgilendirmelerde bulunan İl Başkanı Hikmet Erbilgin, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Hoşgörülü ve Saygılı Kentler: Biz, yurttaşlarımızın yaşam tarzlarına, değerlerine ve kimliklerine saygılı davranan; hiç kimseyi ötekileştirmeyen hoşgörülü bir belediyecilik istiyoruz.

Hakça Paylaşan Kentler: Biz, kentlerde oluşan zenginliğin bir avuç siyasetçinin ya da yandaşın cebine rant olarak girmesini değil, tüm yurttaşlara hakça dağıtılmasını istiyoruz.

Hesap Veren ve Şeffaf Yönetilen Kentler: Biz, kent sakinlerine, ödedikleri vergilerin hesabının verildiği ve tüm harcamaların denetlendiği şeffaf bütçeli belediyeler istiyoruz.

Yoksulluğu Yenen Kentler: Biz, yoksulluğun, açlığın ve işsizliğin olmadığı; hiçbir çocuğun yatağına aç girmediği kentler istiyoruz.

Üreten ve istihdam Yaratan Kentler: Biz, tüketen ve israf eden değil, her alanda üreten ve insanlarımıza nitelikli istihdam yaratan belediyeler istiyoruz.

Yenilikçi Akıllı Kentler: Biz, yenilikleri ve akıllı teknolojileri kentlerin doğasına ve kültürel mirasına ihanet etmeden hayata geçiren belediyeler istiyoruz.

Ulaşım ve Altyapı Sorunları Çözülmüş Kentler: Biz, kent sakinlerinin trafikte harcadığı süreyi azaltan ve ulaşım maliyetlerini düşüren yenilikçi ve alternatif ulaşım modelleri sunulmasını istiyoruz.

Nefes Alan Kentler: Biz, yüksek binalardan oluşan “beton ormanlarında” boğulmak değil, çocuklarımızın parklarda ve yeşil alanlarda oynadığı; planlı, temiz ve nefes alabileceğimiz kentler istiyoruz.

Sosyal Adaleti Sağlayan Kentler: Biz, yoksul, engelli ve yaşlılar başta olmak üzere tüm dezavantajlı vatandaşlarımıza, insan onuruna yaraşır biçimde sosyal yardım ve pozitif ayrımcılık yapılmasını istiyoruz.

Kültür ve Sanatı Geliştiren Kentler: Biz, kent sakinlerinin kültür-sanat etkinliklerine ve spor faaliyetlerine kolayca erişebilmesini sağlayan belediyeler istiyoruz.

Doğa Dostu Yeşil Kentler: Biz, yalnızca insanların değil, kentteki tüm canlıların haklarının gözetilmesini istiyoruz.

Mutlu ve Gülümseyen Kentler: Biz, emeklisi, işçisi, memuru, esnafı, sanayicisi, çiftçisi, öğrencisi velhasıl tüm yurttaşlarımızın, hep birlikte mutlu ve huzurlu yaşadığı belediyeler istiyoruz”