TUS fatihleri

  • Ali Fuat Darende İlköğretim Okulu ve Kastamonu Fen Lisesi’nde birlikte okuyan Tümay Ak ve Muhammed Melikşah Taner, yükseköğretimlerini de Cerrahpaşa Tıp’ta birlikte tamamladıktan sonra girdikleri Tıpta Uzmanlık Sınavı’nda (TUS) birinciliği ve ikinciliği elde etti.

17 bin 894 hekimin katıldığı Tıpta Uzmanlık Eğitimi Sınavı’nda (TUS) birincilik ve ikincilik, üniversite öncesi eğitimlerini kentimizde tamamlayan iki gencimizin oldu.

Ali Fuat Darende İlköğretim Okulu ve Kastamonu Fen Lisesi’nde birlikte okuduktan sonra yükseköğrenimlerini de aynı okulda İstanbul Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde tamamlayan Tümay Ak, TUS birinciliğini, Muhammed Melikşah Taner ise TUS ikinciliğini kazanırken ailelerinin yanı sıra okullarına ve kentimize büyük bir gurur yaşattılar.

Uzmanlık için dahiliye dalını seçeceği öğrenilen Tümay Ak, DSİ 23. Bölge Kamulaştırma’dan emekli Tuncay Ak’ın; dermatoloji dalını seçeceği öğrenilen Muhammed Melikşah Taner ise Jandarma Eğitim Tabur’unun ilk komutanı E. J. Yarbay Şerafettin Taner’in oğlu.

Kastamonu Fen Lisesi Müdürü Metin Arabacı, Tümay ve Melikşah’ın elde ettikleri başarıdan duydukları sevinci dile getirdi ve “Mezunlarımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz” dedi.