Üç konuya dikkat çekti

Uluslar arası Taşköprü Kültür ve Sarımsak Festivali’ne katılan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, festivalin açılışında yaptığı konuşmada sarımsakla ilgili üç önemli konuya değindi.

CHP Taşköprü İlçe Başkanı Ahmet Kesim ve ilçe yöneticileriyle birlikte festivalin açılışına katılan Milletvekili Hasan Baltacı, renkli görüntülere sahne olan festivalde yaptığı konuşmada sarımsakta verimi arttırmak, ithalatı sınırlamak ve menşei Taşköprü’ye ait olmayan sarımsağın ekilmesinin önüne geçmenin tüm Kastamonu’nun görevi olduğunu söyledi.

CHP olarak bu yönde atılacak her olumlu adıma katkı sunacaklarının bilinmesini isteyen Milletvekili Hasan Baltacı, “Taşköprü sarımsağımızı uluslararası düzeyde tanıtmak için bu yıl 32’ncisi düzenlenen Uluslararası Taşköprü Kültür ve Sarımsak Festivali’ne emek veren, katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Öncelikle yüzyıllar boyu Taşköprü sarımsağını ekerek, bu kültürü bugünlere kadar taşıyan bütün üreticilerimize, çiftçilerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Bizim görevimiz sarımsağın değerini arttırmak, verimliliğini yükseltmek, ithal sarımsağı sınırlamak ve her şeyden çok menşe buraya ait olmayan sarımsağın ekilmesini önlemektir. Bu konu da dün olduğu gibi bugünde Cumhuriyet Halk Partisi ve biz atılacak her türlü olumlu adıma katkı sağlayacak, destek verecektir” ifadelerini kullandı.

Konuşmasının ardından Hasan Baltacı’ya Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan tarafından teşekkür plaketi takdim edildi.