Uğur Alemdar: “Bu istifa bir işaret fişeğidir”

Uğur Alemdar, CHP Merkez İlçe Başkanlığından yönetimiyle birlikte istifasının bir ricat değil bir işaret fişeği olduğunu söyledi.

Alemdar’ın açıklaması şöyle:

” 2015 yılında yapılan kongre sonucunda ilçe yönetim kurulu görevini devraldık. Bugüne kadar da sürdürmeye çalıştığımız siyasal çalışmalarımız fedakârlık ve inanç çerçevesinde iktidara ve onun uygulamalarına karşı, zor bir bölge olan ilçemizde mücadele ettik.2015 Haziran ve Kasım seçimleri dahil tüm seçimlerde partimizin başarısı için var gücümüzle çalıştık.

Hiç  adil olmayan bir seçim sürecini geride bıraktık. İktidar partisi, devletin tüm olanaklarını kullanarak, belediyelerin tüm güçleriyle, bakanları, belediye başkanları, bürokratları, devlet çalışanları, ve taşeron firma elemanlarının sahada bizzat çalışmaları ile seçim çalışması yapmıştır.Öte yandan tüm muhalefet olarak bizler ise kısıtlı imkanlar dahilinde bir seçim süreci  geçirdik. Bu süre zarfında yanımızda hiçbir zaman olmayan hiçbir parti çalışmasında göremediğimiz arkadaşların neden olmadıklarını tecrübe ederek öğrenmiş bulunmaktayız.

2015 Genel Seçimlerinde aldığımız sonuçlara kıyasla 2018 seçimlerinde İl genelinde 5 bin civarında bir oy kaybı yaşanmış olmasına rağmen merkezde oyumuz çabalarımız sayesinde arttırılmıştır, Yerel seçimlerde de son 3 seçimde aldığımız oyların 3 katına yakın oy almışken,il yönetimi tarafından bizlere önerilen ve parti meclisi de oylanarak çıkan adayımızın geri çekilmesi için tüm çabaları sarf etmiş 25 yıl aradan sonra Kastamonu’da belediye başkanlığını tekrar kazanmanın hayal olmamasına  rağmen maddi ve manevi hiçbir destek verilmemiştir. Tüm çabalara rağmen gelinen nokta ortadadır. Bu durum partililerimizin takdirine sunulur.

“Zarların bile hileli olduğu bir mücadele sürecinde bugüne kadar ‘Cumhuriyet Halk Partisi umut demektir, özgürlük demektir, gelecek demektir’ diyerek, iktidarın tüm imkanlarına rağmen, çok zor koşullularda sinmeden, yılmadan, korkmadan sonuna kadar mücadele verdik. Çünkü, haklıyla haksızın, sömürenle sömürülenin, ezenle ezilenin mücadelesinde bizim safımız bellidir. Bizler haktan, özgürlükten, adaletten, barıştan yanayız ve bu nedenle Cumhuriyet Halk Partisi’nde siyaset yapmayı tercih ediyoruz Genel Başkanımızın da Adalet yürüyüşü ile ses getirdiği  Hak Hukuk Adalet diyerek. ‘’

Partimiz içerisinde yaşanabilecek sorunların yine partimiz bünyesinde aşılacağına inanıyoruz.

Son olarak parti içindeki seçimlerde tüzük ve yönetmeliğe aykırı olarak gördüğümüz hususlarla ilgili olarak Genel merkeze yaptığımız itiraza rağmen geri aldığımız dönüşler sonrasında haksızlık ve adaletsizliğin boyutları gözler önüne serilmektedir. Biz de yapılan bu adaletsizliğin karşılığında gerekçe bildirilmeksizin aldığımız cevap karşısında tepkimizi koymuş bulunmaktayız.

Bu anti demokratik ve etik olmayan duruma sessiz kalmamız mümkün değildi”Yanlışlığı ve haksızlığı gördüğünüz halde susuyorsanız ya korkaksınızdır ya da ortaksınızdır! Bizler ikisi de olmadığımız için büyük emek ve mücadele verdiğimiz,şerefimiz ve inancımıza olan güvenimizden başka hiçbir destek görmeden yürüttüğümüz çalışmaları burada noktalıyor ve Merkez İlçe yönetim kurulu olarak görevlerimizdenayrıldığımızı beyan ediyoruz. Bu süreçte Çağdaş sosyal demokrat değerlere gönülden bağlı, sade bir Cumhuriyet Halk Partisi  üyesi olarak kalmayı tercih ediyoruz.

Bu  istifa bir ricat değil,  doğruların anlaşılması için bir işaret fişeğidir.

Bu düşüncelerle Cumhuriyet Halk Partisi üyeleri olarak başta merkez olmak üzere Kastamonu da  partimizin başarılı olması için,ülkemiz için özlem duyduğumuz aydınlık ve adaletli yarınlar için her daim çalışmaya devam edeceğiz.”

Saygılarımızla…”