Ulaşım ve otoparklara zam talebi

Önceki akşam toplanan Belediye Meclisi, toplu taşıma ve otopark ücretlerine artış talebini Plan Bütçe Komisyonu’na havale etti. Bu iki hizmet alanında mevcut ücretlerde artışa gidilip gidilmeyeceği Komisyonun hazırlayacağı rapor sonrasında görüşülüp karara bağlanacak.

 

Kastamonu Belediye Meclisi önceki akşam toplandı. Tahsin Babaş’ın başkanlığında gerçekleşen toplantıda toplu taşıma ve otopark ücretlerine artış talebi Plan Bütçe Komisyonu’na havale edildi. Bu ikihizmet alanında mevcut ücretlerde artışa gidilip gidilmeyeceği Komisyonun hazırlayacağı rapor doğrultusunda netlik kazanacak.

KOMİSYON SEÇİMİ

Öte yandan Belediye’nin 2018 yılı Denetim Komisyonu üye seçimi de yapıldı. AK Parti’den Eşref Can ve İbrahim Uğur Çankıroğlu, MHP’den ise İbrahim Beşir Değer komisyona seçilen isimler oldu.

2 TANKER ALIMINA ONAY

Belediye Meclisi’nin önceki akşamki oturumunda ayrıca Fen İşleri Müdürlüğü bünyesinde kullanılmak üzere her biri yaklaşık 750 bin lira değerinde olan 2 adet bitüm nakli yapabilen tanker alımı onaylandı.

Meclis üyeleri,bu yıl Meclis’in Ağustos ayında tatile girmesi konusunda görüş birliğine vardı.

OKUL ALANLARI ÖZEL OKULLARA VERİLECEK

Belediye Meclisi’nin oturumunda ayrıca Suluceviz Deresi mevkiinde daha önceden Milli Eğitim Müdürlüğü’ne verilen iki okul alanı geri alındı. Söz konusu alanın özel okul yapılması için kullanılacağı öğrenilirken, Belediye Başkanı Tahsin Babaş, bazı özel okulların kendilerinden yer talebinin olduğunu, ilerleyen günlerde bu araziyi özel okul yapılması noktasında satışa çıkaracaklarını söyledi.